Авторські статтіЗдоров'я

Напій, який може захистити вас від безлічі захворювань

Зелений чай має безліч переваг для нашого здоров’я. І незважаючи на те, що ще не всі вони науково доведені, відомо, що більшість з них реально діють.

Ні у кого, наприклад, вже не виникає сумнівів у тому, що зелений чай — це багате джерело антиоксидантів, а також натуральний діуретик і засіб, що забезпечує ефект термогенеза. Цей напій може захистити вас від безлічі проблем зі здоров ям, навіть від серцево-судинних захворювань.

А якщо ви навчитеся правильно пити зелений чай, то зможете витягти з нього 100% вигоди для свого організму, і коли ви відчуєте на собі його дію, запевняємо, ви ні за що вже від нього не відмовитеся і не заберете його з свого раціону.

Заварюйте зелений чай на свій смак

Коли ви готуєте собі чашечку зеленого чаю, його смак буде залежати від багатьох факторів: від температури води до першої самого процесу заварювання.

За словами знавців і любителів зеленого чаю, цей напій має дуже багатий смак, без будь-якого присмаку гіркоти.

Якщо ж вода занадто гаряча або ви занадто довго заварюєте в ній чайне листя, то дуже ймовірно, що напій буде гірчити. І навпаки, якщо вода буде дуже холодною, то така температура не дозволить чаю проявити свої смакові якості.

Вважається, що ідеальний час для заварювання зеленого чаю залежить від розміру листя, часу їх збору та інших факторів.

Зазвичай зелений чай заварюють водою, нагрітої до температури 60 C — 85? C. Тоді час заварювання становить 1-3 хвилини.

Зелений чай, заварка

В залежності від того, як ми заварюємо зелений чай, варіюється кількість збережених антиоксидантів, які, як відомо, дуже корисні для нашого здоров’я. На цю тему було проведено багато наукових досліджень.

І ті, як ми це робимо, сильно впливає на кінцевий результат.

  • Розмір і форма листків чаю. Маленькі листочки, як і слід очікувати, заварюються швидше. Крупнолистовому чаю буде потрібно трохи більше часу.
  • Чайні пакетики і листовий чай. Звичайно, заварка з окремих листя чаю є більш кращою, так як молоді листочки йдуть разом з нирками, гілочками та ін. У результаті чаю виходить більше, і в пакетики з чаєм кладуть саме таку суміш, роздроблену на дрібні шматочки.
  • Температура. Кипляча вода сприяє швидкому вилученню катехінів. Тім не менш, вода більш низької температури збільшує корисні для нашого здоров’я властивості зеленого чаю. Це зменшує деградацію таких сполук, як, наприклад, галова кислота.

Чи існують ризики при споживанні зеленого чаю?

Якщо занадто довго заварювати чайне листя, напій виходить дуже міцним, він набуває гіркого присмаку і в ньому підвищується вміст кофеїну.

Крім того, існує ймовірність виділення інших непотрібних нам речовин, наприклад, пестицидів або важких металів.

Можна готувати зелений чай іншими способами?

Якщо ви хочете максимально посилити ефективність впливу антиоксидантів на свій організм, то, коли будете готувати собі таку чашку зеленого чаю, попередньо замочіть листя на 2 години в холодній води. Смак напою вийде дуже приємним.

До того ж, ви не втратите корисні властивості цього продукту, який нам подарувала сама природа.

Три маловідомі переваги зеленого чаю

Ряд проведених наукових досліджень підтверджує, що зелений чай володіє наступними корисними властивостями: знижує рівень стресу, зміцнює здоров’я серця і лагодити антиканцерогенну дію.

Здорові ясна і зуби

У дослідженні, проведеному в 2009 році, в якому аналізувалася здоров’я порожнини рота у 940 людей, показало, що ті, хто пив зелений чай регулярно, малі більш здорові ясна, у порівнянні з іншими учасниками експерименту, що його споживали мало або не пили взагалі.

Кожна чашка зеленого чаю протягом дня значно знижувала прояв таких симптомів періодонтального захворювання, як кровоточивість або почервоніння ясен, а також зубну ерозію.

Запобігання серцевого нападу

Ще, в тому ж 2009 році були проведені дослідження, в яких говориться, що зелений чай при щоденному вживанні може значно знизити ризик серцевого нападу.

195 000 чоловік, що брали участь в опитуванні, підтвердили цю інформацію. Виходить, що ризик інфаркту знижується на 21%, якщо пити хоча б по три чашки цього напою в день.

Поліпшення мозкової активності

Зелений чай може захистити ваш мозок від ефектів старіння.

У 2006 році проводилися дослідження на цю тему, в них брали участь близько 1000 чоловік з Японії у віці від 70 років і старше.

Було встановлено наступне: у тих людей, які впродовж свого життя пили більше зеленого чаю, не так сильно проявлялися ознаки ослаблення або втрати функцій мозку.

Когнітивні порушення зустрічалися набагато рідше-у тих, хто пив від 4 до 6 чашок цього напою в тиждень.

Таким чином, є всі підстави для того, щоб рекомендувати зелений чай для регулярного споживання. І якщо ви думаєте почати пити його для поліпшення свого здоров’я, то саме час це зробити. Не зайвим буде, звісно, попередньо проконсультуватися у фахівця, якому ви довіряєте

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України