«Нам говорили, що Наша Церква знищена, але ми вистояли і зберегли віру» — п. Катерина Якименко у третій день Декади місійності у Полтаві

12 червня у храмі Пресвятої Тройці відбувся третій день Декади місійності, яка стартувала у свято Воснесіння Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа та триватиме до свята П’ятидесятниці.

У своїй неділній проповіді отець Максим Кролевський розповів про не прості виклики для християнського руху в умовах жорстокого переслідування у перших століттях християнства та співставив його з сучасним прихованим, завуальованим переслідуванням християн у новітніх умовах суспільного життя.

“Сьогодні існують різні ідеологи, псевдонауковці, а, навіть, історики, — зауважив душпастир — які працюють над створенням різного роду прихованих форм боротьби і з Церквою, і з християнським рухом, які впроваджують різного роду ідеології, що ставлять під загрозу існування особистих, сімейних, християнських цінностей у вирі суспільних міжособистих стосунків”.

Також священик розповів про зміст поняття “толерантність” у суспільному контексті, який став у сучасному світі предметом суспільної інженерії і має дуже вузьке технічне значення. Толерантність, яка намагається знівелювати будь-які життєві цінності, яка агресивно перекреслює поняття добра і зла, правди і неправди, яка робить часто людей аморфними, безликими картинками, одинаковими і зручними для “ринку”.

Після Святої Літургії, п. Катерина Якименко, парафіянка храму Пресвятої Тройці та “живий”, безпосередній свідок життя та дільності УГКЦ в умовах репресій, переслідувань та глибокого підпілля, розповіла та поділилася своїми свідченнями з усією парафіяльною родиною.

“Підготування до недільної Служби Божої в умовах підпілля — підкреслила п. Катерина Якименко під час своєї унікальної розповіді — проходила в умовах глибокої конспірації, що, навіть, малі діти готуючись увечері до Літургії та Сповіді, знали та усвідомлювали, що про місце, час і саме богослужіння не можна нікому розповідати”.

Жінка детально розповіла про жорстокі методи та способи переслідування підпільної Церкви, про оголошення часу і місця Служби Божої, яке таємно передавалося з уст в уста.

“Нам говорили, що ми, греко-котолики, не існуємо, що Наша Церква знищена, але ми вистояли і зберегли віру” — додала на завершення п. Катерина Якименко.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh