Економіка

Податок на квартири та будинки в Україні: кого звільнили, а кому доведеться заплатити 25 тисяч гривень

2023 року сплачуватимуть податковий податок з нерухомості. Не сплачувати збір можуть лише ті, чиї квартири та будинки опинилися в окупованих регіонах чи районах бойових дій.

Така норма закріплена у законі 2142-ІХ. А ось норму площі житла для оподатковування описано у статті 266 Податкового кодексу України.

Платити потрібно лише за “зайві” квадрати. Зайвою вважається площа будинку від 120 кв. м та квартири – від 60 кв. м. Платежі надходять за минулий рік. Так, 2023-го потрібно буде заплатити за 2022-й. При цьому якщо площа квартири більша за 300 квадратів (або будинки від 600 квадратів) розмір податку складе 25 тисяч гривень.

Кожному власнику “зайвої” нерухомості прийде квитанція (до 1 липня).

З моменту вручення квитанції надають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, проте її розмір не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. 2023-го це 97,5 грн.

Також місцева влада може збільшити “норму”. Наприклад, брати податки за квартири площею, що перевищує не 60, а 70 кв. м. Припустимо, що місцева влада встановила максимальну ставку та мінімальну норму за площею.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України