Право

Наконечник скіфського списа, якому 25 століть, пересилали під виглядом інструменту

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню за кордон ще одного предмета старовини археологічного походження – наконечника списа V-IVст.до н.е., який є культурною та історичною цінністю.

Адресант з Київщини надсилав його до Великобританії і задекларував відправлення як «інструмент». Однак, оскільки предмет не мав нічого спільного з інструментом, а мав явні ознаки старовини, митники скерували його на експертизу до Національного музею історії України.

Як визначили фахівці музею, наданий на дослідження зразок – предмет археології, а саме: залізний кований наконечник довжиною майже 44 см до метального списа-дротика V-IVст. до н.е., характерний для скіфської та споріднених із нею археологічних культур. Має історичну та культурну цінність.

Підтвердженням оригінальності наконечника є численні продукти корозії наконечника у вигляді каверн та плям.

Згідно чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Таким чином, київські митники вкотре стали на заваді оборудці «чорних археологів». Складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Наконечник вилучено.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України