Авторські статті

Найближчими днями Україну очікують складні погодні умови: сніг, хуртовини, обледеніння

Послаблення та припинення опадів - в другій половині дня понеділка. Послаблення вітру - у вівторок.

Ми – вже під впливом активного південного циклону – у багатьох областях ліпить сніг, вітер дуже сильний, хуртовини, снігові замети, складна ситуація на дорогах.

Про погоду на набйлижчі дні повідомила Наталка Діденко.

Як видно на світлині поточної погоди, залежно від температури повітря десь йде сніг, десь мокрий сніг, а десь ліпить дощ.

Сніг при вищій температурі повітря може швидко переходити у льодяний дощ, ймовірне обледеніння. Надзвичайно ускладнює ситуацію скажений штормовий вітер.

Несприятлива погода торкнеться протягом неділі-понеділка більшості областей України, лише західна частина втримається від синоптичних небезпечних надмірностей, тут завтра хіба часом невеликий сніг та поривчастий вітер.

Найближчого вечора, ночі та завтра вранці 27-го листопада в більшості областей України очікується сильний сніг, штормовий вітер до 15-20, місцями 25-27 метрів за секунду, хуртовини, снігові замети.

У перехідній зоні холоднішого та теплішого повітря – від Одеси, Херсону, Кропивницького, Полтави до Сум (скрін) – сніг мішається із мокрим снігом, льодяний дощ, ще й плюс налипання мокрого снігу, ожеледь, а все, що східніше цієї смуги, охопить дощова погода.

Проте також і в цих областях із дощем буде штормовий вітер – відповідно, на морях – шторм!

І не раджу вибиратися кудись у дорогу поки що

На фоні снігопадів, хуртовин та крутезного вітру про температуру повітря якось і не цікаво говорити. Але треба.

Сьогодні в більшості областей України десь близько нуля, проте ось зараз на Запоріжжі, Донеччині, Луганщині, в Криму аж +10+14 градусів.

Щоправда, завтра, у понеділок, там знизиться температура повітря до 0-2 градусів тепла. А на решті території найближчої ночі -2-7 градусів, завтра вдень 0-3 градуси морозу.

У Києві

Сьогодні в другій половині дня, ввечері та найближчої ночі – сніг, можливо сильний сніг, хуртовина і дуже сильний вітер. Пориви північно-західного вітру в столиці досягатимуть 15-20, місцями 25 метрів за секунду!

Позакріпляйте все, що хоч якось може злетіти чи зірватися, самі будьте обережними, особливо під білбордами, великими деревами.

Шановні водії! Хай не справдиться прогноз – але, будь ласка, утримайтесь від поїздок у неділю-понеділок. Кому буде сьогодні-завтра мало снігу в Києві, у середу очікується вихід чергового південного циклону із снігопадами!

Послаблення та припинення опадів – в другій половині дня понеділка. Послаблення вітру – у вівторок.

Південні циклони завжди йдуть по діагональній траєкторії – переважно із південного заходу на північній схід.

І Київ часто опиняється на дотичній лінії до найактивніших процесів. І щоразу – мій головний біль синоптика. Торкнеться – не торкнеться.

Я все одно вам рекомендую утриматися від поїздок, бути уважними та обережними, подивитися, де лежить лопата (для автомобілістів та мешканців приватних садиб). А якщо найрадикальніші ознаки діяльності південного циклону не справдяться – можна дружно лаяти синоптиків, завершила Наталка Діденко

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України