Найрідкіснішу чехословацьку марку продали за 8 мільйонів крон

Найрідкісніша чехословацька марка пішла з молотка аукціонного дому Burda Auction за 7,8 млн крон. Торги відбулися у Муніципальному будинку Праги вранці 11 березня.

Мова йде про марку, спочатку видрукуваної для австро-угорської пошти, на яку в 1919 році завдали маркування «Пошта Чехословаччини». Це останній з уцілілих примірників.

Знаменитий чеський філателіст Людвіг Питлічек придбав марку 22 роки тому за 2,6 млн крон. Сьогодні стартова ціна лота склала 4 млн крон. В результаті покупець, який побажав залишитися невідомим, виклав за неї 7,8 млн крон. Додатково він повинен буде сплатити комісію аукціонного будинку, яка становить 19% від вартості лота.

Людвіг Питлічек входити у престижний міжнародний клуб філателістів «Club 100 de Monte Carlo del Elit? de la Philatelie», одним з членів якого є королева Єлизавета II. У минулому році чех вирішив продати свою «Золоту колекцію» з 5000 аркушів, оскільки його діти не захотіли продовжити справу батька. Експерти оцінили колекцію в більш ніж 100 млн крон.

Автор заголовного фото: V?t ?im?nek, ?TK

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh