Війна РФ проти України

Найновітнішій B-21 Raider – перший літак шостого покоління, здійснив перший політ. Відео

Час від розробки до першого польоту B-21 Raider можливо вважати рекордним у теперішніх умовах – лише 8 років

Джерело: Defence Express

Найбільш сучасний бойовий літак у світі, американський стратегічний бомбардувальник B-21 Raider від Northrop Grumman здійснив свій перший політ.

 

Відео та фото з цією подією виклав ряд американських спотерів, а також офіційно підтверджено з боку повітряних сил США. Враховуючи те, що B-21 Raider американські військові класифікують, як першого представника шостого покоління, це доволі вагома подія в авіабудуванні загалом.

Також доволі демонстративним є те, що перший політ відбувся менш ніж через рік після першої демонстрації літака, а сама робота над ним тривала орієнтовно з 2015 року, при цьому за дуже щільною завісою секретності.

B-21 Raider у першому польоті (це та загалавне фото: Matt Hartman)
B-21 Raider у першому польоті (це та загалавне фото: Matt Hartman)

 

Завдяки фото B-21 Raider ще на землі, які стали першими фото літака з інших ракурсів, стали відомі й деякі інші елементи машини, які до цього були не помічені. Бо до цього єдині фото були з передньої проєкції машини.

B-21 Raider на землі (фото David Swanson)
B-21 Raider на землі (фото David Swanson)

 

Наприклад, B-21 Raider зберіг характерний ніс від B-2 та в цілому безальтернативно наслідує попередника у плані аеродинаміки, хоча й у 1,5 раза менший. Але можливо помітити більш ніж цікаве рішення, скоріш за все, з кілями по середині фюзеляжу, які складаються.

B-21 Raider під час зльоту (фото David Swanson)
B-21 Raider під час зльоту (фото David Swanson)

 

Також на фото знизу можливо розгледіти внутрішні відсіки для озброєння, загалом шість, які мають різні геометричні розміри. При цьому в них мають розміщуватись не лише класичні крилаті ракети та бомби, а й дрони, тобто B-21 Raider це ще й “повітряний авіаносець”.

B-21 Raider знизу (фото Matt Hartman)
B-21 Raider знизу (фото Matt Hartman)

 

І саме це, що в середині, а не зовнішній вигляд, складають основні відмінності цього літака від B-2. Й саме вони пояснюють куди йшов прогрес у цій сфері останні 30 років. Справа в тому, що це дійсно перший літак, який створюється з опцію пілотування – наявність льотчиків у кабіні не є обов’язковим. Тобто B-21 Raider це одночасно й найбільший ударний БПЛА у світі.

Також у B-21 Raider втілено абсолютний новий підхід побудови за дійсно відкритою архітектурою, що має дозволити оновлювати літак постійно, без традиційних етапів – Block-ів. Декларується, що нове оснащення, озброєння, програмне забезпечення може додаватись, змінюватись, комбінуватися без “програм модернізації”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України