Здоров'я

Найнебезпечніші точки на людському тілі

Будь-які знання можуть стати в нагоді нам на практиці. А знання того, де знаходяться самі больові точки на людському тілі, можуть у певній ситуації навіть врятувати вам життя і здоров’я, адже ви будете знати, куди краще біті агресивного супротивника або які зони свого тіла слід захищати в першу чергу. Отже…

Тім’я

Є самою незахищеною ділянкою у верхній частині голови. Якщо нанести по цій зоні сильний і різкий удар, то людина може померти.

Висок

У детективах часто показують, як людини штовхнули, він вдарився об щось скронею – і помер… Це правда, під скронею проходити артерія мозкової мембрани. Удар в цю область може призвести до струсу мозку, а це загрожує як непритомністю, так і летальним результатом.

Ніс

Удар в ніс – це не тільки сильна біль. Це може дезорієнтувати людини, викликати кровотечу. Носову кістку дуже легко зламати.

Перенісся

Вона пов’язана із зоровим нервом. Якщо «знаючому» ткнути в цю точку пальцем, це може обернутися летальним результатом.

Очі

Якщо вдарити людину в область очей, це не просто гостра біль, жертва може зовсім втратити зір. А якщо ткнути в око великим пальцем, то можна дістати до самого мозку і завдати йому незворотні ушкодження.

Нижня щелепа

Точку, розташовану трохи нижче місця зчленування щелепи з вухом, ще називають «областю нокауту». Спрямований туди бічний удар призводить до ураження шийного відділу хребта, і супротивник падає. Саме тому під час бою учасники нерідко опускають підборіддя, прагнучи прикрити вразливе місце.

Кадик

Навіть легкий удар в цю область здатний привести до задуху або блюванні. Якщо вдарити сильно, це може призвести до втрати свідомості або смерті.

Ліктьовий суглоб

Навіть коли ми самі випадково ушибаем собі лікоть, це дуже боляче. Сильний удар в цю область може призвести до оніміння руки.

Сонячне сплетіння

Всі знають, що удар туди, особливо спрямований вгору, є дуже болючим, так як він «надходить» на внутрішні органи – серце, печінка, легені. Наслідки можуть бути дуже серйозними.

Область серця

Сильний удар сюди може просто вбити, так як серце в людини зупиниться. Дуже болючі тички пальцями між ребер, хоча особливої небезпеки вони не несуть.

Живіт

Саме в області живота розташована велика частина наших внутрішніх органів. Недарма «живіт» в російській мові від слова «життя». Також в старовину було поширене вираз «не шкодуючи живота свого». Особливо небезпечний глибокий проникаючий удар у верхню частину живота. Удар в нижню частину вводити в шоковий стан, а якщо він досить сильний, то це може призвести до серйозних внутрішніх ушкоджень.

Нирки

Недарма настільки поширене вираз «відбити нирки». Удар по ним не тільки викликає сильну біль, він може призвести орган в непридатність і перетворити людину на інваліда.

Пах

Для чоловіків удари в область паху і промежини особливо болючі. А якщо сильно вдарити, це може виявитися смертельним.

Колінна чашечка

Удар в колінну чашечку – це не тільки дуже боляче, це загрожує травмою, а то й інвалідністю. В результаті удару можна зламати чашечку або порушити рухливість колінного суглоба, що буде приводити до постійних вивихів.

Міфи про больових точках

Одне з найбільш поширених помилок: якщо знати, куди бити, то супротивника можна надовго вивести з ладу. Насправді важливо не тільки знати куди, але і як і під яким кутом наносити удар.

Досить часто доводиться чути, що на шиї є якась загадкова точка, натиснувши на яку, можна змусити людину якщо не померти, то хоча б втратити свідомість. Ну, може, майстри східних єдиноборств і здатні на таке. Але звичайній людині складно відшукати цю точку і правильно впливати на неї. Точно так же міфом є і те, що людину можна вбити одним легким стусаном, якщо використовувати особливу техніку «смертельного торкання». Таке можна спостерігати тільки у бойовиках.

Існує ще страшилка про те, що якщо зламати людині ніс, то зламані хрящі можуть пошкодити головний мозок. Але з точки зору анатомии таке просто неможливо…

Також є теорія про те, що больові точки на тілі людини володіють різним ступенем уразливості в залежності від «припливи» і «відпливи» енергії. Ті, хто нібито володіє так званим «мистецтвом отруйної руки», можуть вираховувати такі періоди і користуватися цим для знешкодження супротивників. Але це поки не підтверджена нічим легенда…

Джерело: umnaja.ru

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seventeen − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.