Авторські статтіТехно

Найбільший у світі морський заповідник створений на Галапагосах

Уряд Еквадору оголосив про створення на Галапагоських островах морського заповідника площею 38 тисяч квадратних кілометрів. Заповідними стануть води навколо островів Уэнмен (Вулф) і Кулпеппер (Дарвін) — в них буде заборонений рибний промисел і інша промислова активність, розповів «Стрічці.ру» еколог Енрік Сала, який є одним з ініціаторів проекту.

Попередньо еколог і вчений спільно з колегами з National Geographic провів в цих місцях кілька експедицій, за підсумками яких дослідники констатували, що унікальна ендемічна фауна місцевих вод знаходиться в серйозній небезпеці. Згодом дані були представлені президентові Еквадору Рафаелю Корреа, який повністю підтримав ініціативу про створення морського заповідника.

Морський заповідник на архіпелазі з’явився вперше. Перше влада Еквадору наділяли заповідним статусом виключно наземну територію островів.

«Затоки Вулф і Дарвін — найбільший у світі ареал проживання молотоголовых акул і ряду інших істот. Це треба бачити! Під час експедиції навколо мене плавали п’ять десятків акул, і це просто чудово», — розповів Енрік Сала.

Крім того, згідно з розрахунками вчених, вартість однієї молотоголовой акули протягом її життя досягає 5,4 мільйона доларів. При цьому рибалки, які здійснюють незаконний вилов цих акул, продають їх приблизно за двісті доларів.

У водах заповідника планується проводити наукові експедиції. Під час експедиції Сала і колег у грудні 2015 дослідникам вдалося описати ряд невідомих науці видів. Вчені розраховують зробити ще кілька відкриттів.

 

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України