Скоро буде створено другий найбільший 3D-принтер у світі Stargate для друку ракет. Відео

Компанія Relativity Space відзвітувала про залучення $35 млн. коштів інвесторів, які зовсім скоро будуть витрачені на створення другого комплексу «Stargate». На сьогодні його називають найбільшим 3D-принтером в світі, хоча за фактом це міні-завод на базі роботизованих систем. Він спеціально спроектований, щоб одного разу надрукувати повноцінну космічну ракету – майже цілком.

Relativity Space працює з 2015 року і ставить своєю метою створення альтернативного класу ракет-носіїв для виведення корисного навантаження в ближній космос. Вони будуть не збиратися з деталей, а друкуватися відразу великими фрагментами на комплексі Stargate. Наявність другого 3D-принтера дозволить компанії почати навчання персоналу паралельно з проведенням експериментів. І вже до кінця поточного року показати реальний результат.

Надрукована ракета набагато дешевша всіх інших вже за рахунок того, що в ній лише 1000 вузлів замість 100000, як у випадку типових платформ. Правда і потужність носія символічна, він зможе вивести на навколоземну орбіту лише 1250 кг вантажу. Тобто, мова йде про одноразовий, простий запуск вартістю менше $10 млн., доступний кожному замовнику – в цій ніші у стартапа просто немає конкурентів.

Досвід Relativity Space настільки цікавий людству, що NASA вже виділило компанії в оренду на 20 років випробувальний майданчик Stennis Space Center в Міссісіпі. Очікується, що до кінця 2018-го випробують перший надрукований двигун моделі «Aeon», після чого дев’ять таких двигунів в 2020-му доставлять в космос дослідну ракету «Terran». І якщо все пройде гладко, комерційні польоти надрукованих ракет почнуться в 2021 році.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

6 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh