Найбагатші люди планети в 2015 році

У 2015 році в список мільярдерів Forbes увійшло 290 нових учасників, проте найбагатшою людиною нашої планети як і раніше залишається Білл Гейтс.

І нехай ці люди не є найбагатшими у світі, носити титул людини, у якого найбільше грошей у країні, все-таки дуже престижно.

Більшість мільярдерів підтверджують звання найбагатшої в країні людини протягом багатьох років, але до списку приєдналося багато нових імен.

Пропонуємо вашій увазі добірку найбільш забезпечених людей в 33 країнах світу.

33. Найбагатша людина України – Рінат Ахметов

Статки: 6,7 млрд $

Номер Forbes: 201

Коротка інформація: Ахметов заробив свій статок завдяки заснованої ним енергетичної компанії “ДТЕК” і ТОВ “Метінвестхолдинг”. Останнім часом Ахметов зазнав великих збитків через коливання цін на залізо та сталь, а також низького пропозиції на ринку. Крім того, у відношенні компаній Ахметова малі місце бути протести, оскільки бізнесмен мав дружні стосунки зі знятим з поста прем’єр-міністром України Віктором Януковичем. В цілому за останні роки, в тому числі з причини подій, що відбуваються в цій країні, стан мільярдера зменшилася практично вдвічі.

32. Найбагатша людина Нової Зеландії – Грем Харт

Статки: 6,9 млрд $

Номер Forbes: 195

Коротка інформація: Компанія Харта “Reynolds Group Holdings” виробляє пакувальні матеріали. Щорічний дохід фірми становить близько 14 млрд $. Крім того, Харт є власником компанії по виробництву австралійської паперу та будівельних матеріалів “Carter Hart Harvey”. Мільярдер залишив школу в 16 років і деякий час працював водієм вантажівки.

31. Найбагатша людина Південної Африки – Йохан Руперт

Статки: 7,4 млрд $

Номер Forbes: 179

Коротка інформація: Руперт заробив свій статок на марках: Cartier, Van Cleef&Arpels, Jaeger-LeCoultre та Montblanc. У 2014 році бізнесмен вирішив відпочити і взялдлительный відпустку, який провів за читанням книг і риболовлею.

30. Найбагатша людина Чехії – Петро Келлнер

Статки: 8,4 млрд $

Номер Forbes: 160

Коротка інформація: Петро Келлнер створив інвестиційний фонд, взявши в борг 1 млн $, і завдяки чеської купонної приватизації ставши мільйонером. Крім того, Келлнер придбав контрольний пакет акцій іспанського гіганта Telefonica Czech Republic A. S., діючого в Чехії, за 3,2 млрд $, але втратив гроші. В результаті чого статок бізнесмена зменшився на 2,6 млрд $.

29. Найбагатша людина Швейцарії – Ернесто Бертареллі

Статки: 8,7 млрд $

Номер Forbes: 149

Коротка інформація: Компанію “Serono”, що займається виробництвом ліків проти розсіяного склерозу, Ернесто Бертареллі успадкував від свого батька. У 2007 році сім’я Бертареллі продала її за 9 млрд $. В даний час Ернесто володіє бізнесом з управління активами (“Kedge Capital”) і займається інвестиціями в сферездравоохранения (інвестиційний фонд “Ares Life Sciences”). Бізнесмен також є співголовою фонду “Berterall Foundation”, що здійснює дослідження в області захисту морського середовища.

28. Найбагатші люди Сінгапуру – Роберт і Філіп Нг

Статки: 9,6 млрд $

Номер Forbes: 131

Коротка інформація: Брати Нг отримали у спадок від свого батька такого гіганта нерухомість, як “Far East Organization”. Ця організація володіє більш ніж 700 готелів, торгових центрів і квартир в Сінгапурі та Гонконгу, загальна вартість яких перевищує 6 млрд доларів. У 2014 році імена Роберта і Філіпа Нг прогриміли на весь світ, що було пов’язаність язано з прогресивним зростанням їх компанії.

27. Найбагатша людина Данії – Кьелль Кірк Крістіансен

Статки: 9,7 млрд $

Номер Forbes: 129

Коротка інформація: Крістіансен – онук легендарних творців іграшок Lego. Пробувши на посаді керівника компанії 25 років, він пішов у відставку в 2004 році. В даний час Крістіансен має найбільшу частку в Lego і є віце-президентом компанії. Крім того, мільярдер інвестує в “Merlin Entertainments”, яка бере участь, наприклад, в організації Музею Мадам Тюссо.

26. Найбагатша людина Кіпру – Джон Фредріксен

Статки: 10,5 млрд $

Номер Forbes: 120

Коротка інформація: Джон Фредріксен – власник компанії “Frontline” і відомий нефтемагнат і король вантажоперевезень. У 2005 році мільярдер увійшов в бізнес по глибоководному буріння, почавши співпрацю з компанією “Seadrill”. Кожен рік з цього бізнесу в якості дивідендів він отримує 400 млн $. Фредріксен також займається бізнесом з виробництва риби.

25. Найбагатша людина Австрії – Дітріх Матешиц

Статки: 10,8 млрд $

Номер Forbes: 116

Коротка інформація: Матешиц – творець всім знайомого енергетичного напою Red Bull. За останні два роки продаж енергетика збільшилися на 16%, а состояниеМатешица – на 1,6 млрд $. Крім цього, бізнесмен також є акціонером двох футбольних команд, однією гоночної команди у Формулі-1 і розкішного курорту на Фіджі.

24. Найбагатша людина Південної Кореї – Лі Гонхи

Статки: 11,3 млрд $

Номер Forbes: 110

Коротка інформація: Чі Гонхи– голова одного з світових лідерів у виробництві техніки “Samsung.”, який утворює 20% доходів від внутрішнього виробництва Кореї. З-за звинувачень у зловживанні службовим становищем та ухилення від сплати податків пішов у відставку в 2008 році, однак після зняття звинувачень повернувся на свій пост.

23. Найбагатша людина Малайзії – Роберт Куок

Статки: 11,3 млрд $

Номер Forbes: 110

Коротка інформація: Куок сколотивши свій статок на вантажоперевезеннях, пальмовій олії і плантаціях цукрового очерету, а також завдяки власності в Гонконгу, Сінгапурі та Малайзії. Проте найбільшим джерелом доходу бізнесмена є найбільша в світі компанія з виробництва пальмової олії.

22. Найбагатша людина Голландії – Шарлем де Карвальо-Хейнекен

Статки: 11,6 млрд $

Номер Forbes: 107

Коротка інформація: Шарлем де Карвальо-Хейнекен після смерті її батька Генрі Хайнекена успадкувала знамениту пивну компанію “Heineken”. Шарлен віддає перевагу відокремлений спосіб життя, на відміну від свого батька, який любив демонструвати багатство. У минулому році стан бізнесвумен зросло на 1,2 млрд $.

21. Найбагатша людина Австралії – Джина Райнхарт

Статки: 12,3 млрд $

Номер Forbes: 94

Коротка інформація: Джина заробила стан на отриманих нею у спадщину від батька гірничодобувних кар’єр єрах, які в той час були на межі банкрутства. Зараз вона головний виконавчий директор компанії “Hancock Prospecting”. У березні 2014 року Джина Райнхарт підписала контракт на розробка найбільшого в світі рудника “Roy Hill”, сума якого склала 7,2 млрд $.

20. Найбагатша людина Колумбії – Луїс Карлос Сармьенто

Статки: 13,4 млрд $

Номер Forbes: 85

Коротка інформація: Сармьенто почав свою кар’єр єру в будівельній промисловості, пізніше до його діяльності додалося і

надання фінансових послуг. Сьогодні бізнесменові 82 роки, і він все ще біля керма компанії “Grupo Aval”, яка контролює третю частину всієї банківської діяльності в Колумбії.

19. Найбагатша людина Чилі – Ірис Фонтбона

Статки: 13,5 млрд $

Номер Forbes: 82

Коротка інформація: Фонтбона і сини успадкували одну з найбільших компаній з видобутку міді “Antofagasta”. Крім того, Ірис володіє декількома курортами і компаніями у сфері енергетики, транспорту і морської торгівлі.

18. Найбагатша людина Філіппін – Генрі Сі і його сім’я

Статки: 14,2 млрд $

Номер Forbes: 73

Коротка інформація: Сі об єднав свої компанії SM Prime Holdings, ринкова вартість якого склала 9,3 млрд $. В грудні 2014 року Сі відкрив туристичний центр City of Dreams Manila, будівництво якого обійшлося в 1,3 млрд $.

17. Найбагатша людина Нігерії – Аліко Данготе

Статки: 14,7 млрд $

Номер Forbes: 67

Коротка інформація: Коли Данготе почав займатися бізнесом в нафтовій промисловості, його капітал збільшився на 9 млрд $, але із-за курсом нігерійської валюти сам стан зменшилася. Бізнесмен заробив свій капітал і став відомий завдяки торгівлі цукром, борошном, сіллю і цементом.

16. Найбільш багаті люди Англії – брати Хиндуджа

Статки: 15 млрд $

Номер Forbes: 69

Коротка інформація: найбагатшій людині Англії Джеральду Кавендіш Гросвенор довелося поступитися місцем братам Хиндуджа, які є президентами багатонаціональної компанії Hіnduja Group. Після того, як індійський виробник вантажівок Ashok Leyland отримав визнання на ринку, акції і капітал братів значно виріс.

15. Найбагатша людина Росії – Володимир Потанін

Статки: 15,4 млрд $

Номер Forbes: 60

Коротка інформація: У 2015 році бізнесмен випередив Алішера Усманова. Потанін – глава компанії “Інтеррос”, що здійснює діяльність у гірничодобувній промисловості, яка була створена їм в 1993 разом з Михайлом Прохоровим.

14. Найбагатша людина Японії Тадаші Янаї і його сім’я

Статки: 20,2 млрд $

Номер Forbes: 41

Коротка інформація: Тадаші Янаї, що є власником відомої марки Uniqlo, прийняв цей титул в 2015 році від Масаеши Сон. Згідно Форбс, продажі марки збільшилися в 2014 році на 65%, що сприятливо позначилося на капіталі бізнесмена.

13. Найбагатша людина Індії Мукеш Амбані

Статки: 21 млрд $

Номер Forbes: 39

Коротка інформація: Незважаючи на те, що Амбані не довчився в Стенфорді, він ставши президентом найбільшої в Індії компанії Reliance Industries. З 2014 року бізнесмен ставши багатшим на 2,4 млрд $.

12. Найбагатша людина Саудівської Аравії Аль-Валід ібн Талал Аль Сауд

Статки: 22,6 млрд $

Номер Forbes: 34

Коротка інформація: принц почав займатися бізнесом в ранньому віці: він очолив одну з фірм, коли йому було всього 14 років. Бін Талал володіє акціями деяких приватних і публічних компаній в Сполучених Штатах, Європі і на Близькому Сході допомогою Kingdom Holding. Форбс приблизно підрахував чистий капітал бізнесмена, грунтуючись тільки на інформації про активи Kingdom Holding (точних відомостей про стан принца немає). У 2013 році БинТалал навіть подавши до суду на журнал Форбс за наклеп про розмір його стану.

11. Найбагатша людина Італії – Марі Франція Фоссоло і її родина

Статки: 23,4 млрд $

Номер Forbes: 32

Коротка інформація: Марі Франція Фоссоло – вдова померлого в 2015 році олігарха Мікеле Ферреро, власника однойменної шоколадної фабрики в Європі, створила відомі продукти Tic-Tac, яйця Кіндер-сюрприз, Nutella і Ferrero Rocher.

10. Найбагатша людина Китаю – Ван Цзяньлинь

Статки: 24,2 млрд $

Номер Forbes: 29

Коротка інформація: Цзяньлинь – власник 75 великих магазинів, 85 торгових центрів і 51 п’ятому ятизіркових готелів. У 2012 році бізнесмен купує мережу найбільшій кінотеатрів в Америці AMC, акції якої в 2013 році він почав виставляти на Нью-Йоркській біржі. У 2014-му належна йому компанія WandaCommercial Properties принесла Цзяньлиню 3,7 млрд $.

9. Найбагатша людина Швеції – Стефан Перссон

Статки: 24,5 млрд $

Номер Forbes: 28

Коротка інформація: Перссон – президент швидко поширюється в Америці і Європі компанії H&M, створену його батьком в 1974 році. Здійснюючи вкладення в нерухомість на англійських узбережжя, олігарх зміг примножити свій капітал.

8. Найбагатша людина Бразилії – Хорхе Пауло Леманн

Статки: 25 млрд $

Номер Forbes: 26

Коротка інформація: Леманн створив свою компанію Banco Garantia в 1971 році, а продавши її в 1998 році за $ 675 млн $. Зараз бізнесмен – власник акцій найбільшої з виробництва пива компанії Anheuser-Busch InBev. Крім того, він купив фірму і Heinz with Warren Buffett.

7. Найбагатша людина Канади – Девід Томсон

Статки: 25,5 млрд $

Номер Forbes: 25

Коротка інформація: Томсон – генеральний директор власної видавничої медіа-компанії Thomson Reuters, яку заснував його прадід Рой. Приватний холдинг Woodbridge керує видавництвом з 57% акцій.

6. Найбагатша людина Німеччини – Георг Шэффлер

Статки: 26,9 млрд $

Номер Forbes: 23

Коротка інформація: Георг Шэффлер в 2015 році зайняв місце Карла Альбрехта. Шэффлер і його мати, Елізабет Шэффлер-Туманн – власники Schaeffler Group, яка, згідно з даними Forbes, який є найбільшим в світі виробником кулькових підшипників і машинних деталей.

5. Найбагатша людина Гонконгу – Лі Ка-Шинг

Статки: 33,3 млрд $

Номер Forbes: 17

Коротка інформація: Лі Ка-Шинг – найбагатша людина Азії. Він управляє однією з найбільших у світі компанією Hutchinson Whampoa, яка почала свою діяльність з виробництва пластикових іграшок і квітів. Зараз Hutchinson Whampoa зайнято понад 260.000 співробітників у 52 країнах світу. Згідно з Forbes, Ка-Шинг планує створити дві нові компанії.

4. Найбагатша людина Франції – Ліліан Бетанкур

Статки: 40,1 млрд $

Номер Forbes: 10

Коротка інформація: Ліліан Бетанкур, перекупившая в 2014 році 8% акцій належить її родині косметичної компанії l’oreal у компанії Nestle, примножила свій стан. Жінка бореться зі складним захворювання (слабоумство), того вона вже не може керувати створеної її батьком фірмою. 10 осіб, які претендують на її спадщину, подали Ліліан в суд, зараз вона займається цим.

3. Найбагатша людина Іспанії – Амансіо Ортега

Статки: 64,5 млрд $

Номер Forbes: 4

Коротка інформація: Амансіо Ортега – король роздрібної торгівлі. Він почав свою кар’єр єру менеджером в магазині одягу. Бізнесмен пішов у відставку з поста голови групи Inditex, що володіє відомою маркою Zara.

2. Найбагатша людина Мексики Карлос Слім Хелу

Статки: 77,1 млрд $

Номер Forbes: 2

Коротка інформація: До того, як Білл Гейтс обійшов цього бізнесмена в 2014 році, Карлос Слім вважався найбагатшою в світі людиною. Зараз він володіє телекомунікаційною компанією Grupo Carso, одночасно будучи її засновником і головою правління. У 2015 році олігарх ставши найбільшим акціонером видання New York Times і в даний час має 17% акцій компанії.

1. Найбагатша людина Америки – Білл Гейтс

Статки: 79,2 млрд $

Номер Forbes: 1

Коротка інформація: найбагатша людина Америки навіть не закінчив університет! Коли ідея Microsoft прийшла в голову Біллу, він покинув Гарвард на 3 курси. З приходом нового гендиректора Сатья Наделла в 2014 році, Гейтс пішов з Microsoft на пенсію. Зараз він віддав себе благодійності, а його пожертвування досягають більше половини стану деяких багатіїв.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh