Фотогалерея

Найбагатші люди планети в 2015 році

У 2015 році в список мільярдерів Forbes увійшло 290 нових учасників, проте найбагатшою людиною нашої планети як і раніше залишається Білл Гейтс.

І нехай ці люди не є найбагатшими у світі, носити титул людини, у якого найбільше грошей у країні, все-таки дуже престижно.

Більшість мільярдерів підтверджують звання найбагатшої в країні людини протягом багатьох років, але до списку приєдналося багато нових імен.

Пропонуємо вашій увазі добірку найбільш забезпечених людей в 33 країнах світу.

33. Найбагатша людина України – Рінат Ахметов

Статки: 6,7 млрд $

Номер Forbes: 201

Коротка інформація: Ахметов заробив свій статок завдяки заснованої ним енергетичної компанії “ДТЕК” і ТОВ “Метінвестхолдинг”. Останнім часом Ахметов зазнав великих збитків через коливання цін на залізо та сталь, а також низького пропозиції на ринку. Крім того, у відношенні компаній Ахметова малі місце бути протести, оскільки бізнесмен мав дружні стосунки зі знятим з поста прем’єр-міністром України Віктором Януковичем. В цілому за останні роки, в тому числі з причини подій, що відбуваються в цій країні, стан мільярдера зменшилася практично вдвічі.

32. Найбагатша людина Нової Зеландії – Грем Харт

Статки: 6,9 млрд $

Номер Forbes: 195

Коротка інформація: Компанія Харта “Reynolds Group Holdings” виробляє пакувальні матеріали. Щорічний дохід фірми становить близько 14 млрд $. Крім того, Харт є власником компанії по виробництву австралійської паперу та будівельних матеріалів “Carter Hart Harvey”. Мільярдер залишив школу в 16 років і деякий час працював водієм вантажівки.

31. Найбагатша людина Південної Африки – Йохан Руперт

Статки: 7,4 млрд $

Номер Forbes: 179

Коротка інформація: Руперт заробив свій статок на марках: Cartier, Van Cleef&Arpels, Jaeger-LeCoultre та Montblanc. У 2014 році бізнесмен вирішив відпочити і взялдлительный відпустку, який провів за читанням книг і риболовлею.

30. Найбагатша людина Чехії – Петро Келлнер

Статки: 8,4 млрд $

Номер Forbes: 160

Коротка інформація: Петро Келлнер створив інвестиційний фонд, взявши в борг 1 млн $, і завдяки чеської купонної приватизації ставши мільйонером. Крім того, Келлнер придбав контрольний пакет акцій іспанського гіганта Telefonica Czech Republic A. S., діючого в Чехії, за 3,2 млрд $, але втратив гроші. В результаті чого статок бізнесмена зменшився на 2,6 млрд $.

29. Найбагатша людина Швейцарії – Ернесто Бертареллі

Статки: 8,7 млрд $

Номер Forbes: 149

Коротка інформація: Компанію “Serono”, що займається виробництвом ліків проти розсіяного склерозу, Ернесто Бертареллі успадкував від свого батька. У 2007 році сім’я Бертареллі продала її за 9 млрд $. В даний час Ернесто володіє бізнесом з управління активами (“Kedge Capital”) і займається інвестиціями в сферездравоохранения (інвестиційний фонд “Ares Life Sciences”). Бізнесмен також є співголовою фонду “Berterall Foundation”, що здійснює дослідження в області захисту морського середовища.

28. Найбагатші люди Сінгапуру – Роберт і Філіп Нг

Статки: 9,6 млрд $

Номер Forbes: 131

Коротка інформація: Брати Нг отримали у спадок від свого батька такого гіганта нерухомість, як “Far East Organization”. Ця організація володіє більш ніж 700 готелів, торгових центрів і квартир в Сінгапурі та Гонконгу, загальна вартість яких перевищує 6 млрд доларів. У 2014 році імена Роберта і Філіпа Нг прогриміли на весь світ, що було пов’язаність язано з прогресивним зростанням їх компанії.

27. Найбагатша людина Данії – Кьелль Кірк Крістіансен

Статки: 9,7 млрд $

Номер Forbes: 129

Коротка інформація: Крістіансен – онук легендарних творців іграшок Lego. Пробувши на посаді керівника компанії 25 років, він пішов у відставку в 2004 році. В даний час Крістіансен має найбільшу частку в Lego і є віце-президентом компанії. Крім того, мільярдер інвестує в “Merlin Entertainments”, яка бере участь, наприклад, в організації Музею Мадам Тюссо.

26. Найбагатша людина Кіпру – Джон Фредріксен

Статки: 10,5 млрд $

Номер Forbes: 120

Коротка інформація: Джон Фредріксен – власник компанії “Frontline” і відомий нефтемагнат і король вантажоперевезень. У 2005 році мільярдер увійшов в бізнес по глибоководному буріння, почавши співпрацю з компанією “Seadrill”. Кожен рік з цього бізнесу в якості дивідендів він отримує 400 млн $. Фредріксен також займається бізнесом з виробництва риби.

25. Найбагатша людина Австрії – Дітріх Матешиц

Статки: 10,8 млрд $

Номер Forbes: 116

Коротка інформація: Матешиц – творець всім знайомого енергетичного напою Red Bull. За останні два роки продаж енергетика збільшилися на 16%, а состояниеМатешица – на 1,6 млрд $. Крім цього, бізнесмен також є акціонером двох футбольних команд, однією гоночної команди у Формулі-1 і розкішного курорту на Фіджі.

24. Найбагатша людина Південної Кореї – Лі Гонхи

Статки: 11,3 млрд $

Номер Forbes: 110

Коротка інформація: Чі Гонхи– голова одного з світових лідерів у виробництві техніки “Samsung.”, який утворює 20% доходів від внутрішнього виробництва Кореї. З-за звинувачень у зловживанні службовим становищем та ухилення від сплати податків пішов у відставку в 2008 році, однак після зняття звинувачень повернувся на свій пост.

23. Найбагатша людина Малайзії – Роберт Куок

Статки: 11,3 млрд $

Номер Forbes: 110

Коротка інформація: Куок сколотивши свій статок на вантажоперевезеннях, пальмовій олії і плантаціях цукрового очерету, а також завдяки власності в Гонконгу, Сінгапурі та Малайзії. Проте найбільшим джерелом доходу бізнесмена є найбільша в світі компанія з виробництва пальмової олії.

22. Найбагатша людина Голландії – Шарлем де Карвальо-Хейнекен

Статки: 11,6 млрд $

Номер Forbes: 107

Коротка інформація: Шарлем де Карвальо-Хейнекен після смерті її батька Генрі Хайнекена успадкувала знамениту пивну компанію “Heineken”. Шарлен віддає перевагу відокремлений спосіб життя, на відміну від свого батька, який любив демонструвати багатство. У минулому році стан бізнесвумен зросло на 1,2 млрд $.

21. Найбагатша людина Австралії – Джина Райнхарт

Статки: 12,3 млрд $

Номер Forbes: 94

Коротка інформація: Джина заробила стан на отриманих нею у спадщину від батька гірничодобувних кар’єр єрах, які в той час були на межі банкрутства. Зараз вона головний виконавчий директор компанії “Hancock Prospecting”. У березні 2014 року Джина Райнхарт підписала контракт на розробка найбільшого в світі рудника “Roy Hill”, сума якого склала 7,2 млрд $.

20. Найбагатша людина Колумбії – Луїс Карлос Сармьенто

Статки: 13,4 млрд $

Номер Forbes: 85

Коротка інформація: Сармьенто почав свою кар’єр єру в будівельній промисловості, пізніше до його діяльності додалося і

надання фінансових послуг. Сьогодні бізнесменові 82 роки, і він все ще біля керма компанії “Grupo Aval”, яка контролює третю частину всієї банківської діяльності в Колумбії.

19. Найбагатша людина Чилі – Ірис Фонтбона

Статки: 13,5 млрд $

Номер Forbes: 82

Коротка інформація: Фонтбона і сини успадкували одну з найбільших компаній з видобутку міді “Antofagasta”. Крім того, Ірис володіє декількома курортами і компаніями у сфері енергетики, транспорту і морської торгівлі.

18. Найбагатша людина Філіппін – Генрі Сі і його сім’я

Статки: 14,2 млрд $

Номер Forbes: 73

Коротка інформація: Сі об єднав свої компанії SM Prime Holdings, ринкова вартість якого склала 9,3 млрд $. В грудні 2014 року Сі відкрив туристичний центр City of Dreams Manila, будівництво якого обійшлося в 1,3 млрд $.

17. Найбагатша людина Нігерії – Аліко Данготе

Статки: 14,7 млрд $

Номер Forbes: 67

Коротка інформація: Коли Данготе почав займатися бізнесом в нафтовій промисловості, його капітал збільшився на 9 млрд $, але із-за курсом нігерійської валюти сам стан зменшилася. Бізнесмен заробив свій капітал і став відомий завдяки торгівлі цукром, борошном, сіллю і цементом.

16. Найбільш багаті люди Англії – брати Хиндуджа

Статки: 15 млрд $

Номер Forbes: 69

Коротка інформація: найбагатшій людині Англії Джеральду Кавендіш Гросвенор довелося поступитися місцем братам Хиндуджа, які є президентами багатонаціональної компанії Hіnduja Group. Після того, як індійський виробник вантажівок Ashok Leyland отримав визнання на ринку, акції і капітал братів значно виріс.

15. Найбагатша людина Росії – Володимир Потанін

Статки: 15,4 млрд $

Номер Forbes: 60

Коротка інформація: У 2015 році бізнесмен випередив Алішера Усманова. Потанін – глава компанії “Інтеррос”, що здійснює діяльність у гірничодобувній промисловості, яка була створена їм в 1993 разом з Михайлом Прохоровим.

14. Найбагатша людина Японії Тадаші Янаї і його сім’я

Статки: 20,2 млрд $

Номер Forbes: 41

Коротка інформація: Тадаші Янаї, що є власником відомої марки Uniqlo, прийняв цей титул в 2015 році від Масаеши Сон. Згідно Форбс, продажі марки збільшилися в 2014 році на 65%, що сприятливо позначилося на капіталі бізнесмена.

13. Найбагатша людина Індії Мукеш Амбані

Статки: 21 млрд $

Номер Forbes: 39

Коротка інформація: Незважаючи на те, що Амбані не довчився в Стенфорді, він ставши президентом найбільшої в Індії компанії Reliance Industries. З 2014 року бізнесмен ставши багатшим на 2,4 млрд $.

12. Найбагатша людина Саудівської Аравії Аль-Валід ібн Талал Аль Сауд

Статки: 22,6 млрд $

Номер Forbes: 34

Коротка інформація: принц почав займатися бізнесом в ранньому віці: він очолив одну з фірм, коли йому було всього 14 років. Бін Талал володіє акціями деяких приватних і публічних компаній в Сполучених Штатах, Європі і на Близькому Сході допомогою Kingdom Holding. Форбс приблизно підрахував чистий капітал бізнесмена, грунтуючись тільки на інформації про активи Kingdom Holding (точних відомостей про стан принца немає). У 2013 році БинТалал навіть подавши до суду на журнал Форбс за наклеп про розмір його стану.

11. Найбагатша людина Італії – Марі Франція Фоссоло і її родина

Статки: 23,4 млрд $

Номер Forbes: 32

Коротка інформація: Марі Франція Фоссоло – вдова померлого в 2015 році олігарха Мікеле Ферреро, власника однойменної шоколадної фабрики в Європі, створила відомі продукти Tic-Tac, яйця Кіндер-сюрприз, Nutella і Ferrero Rocher.

10. Найбагатша людина Китаю – Ван Цзяньлинь

Статки: 24,2 млрд $

Номер Forbes: 29

Коротка інформація: Цзяньлинь – власник 75 великих магазинів, 85 торгових центрів і 51 п’ятому ятизіркових готелів. У 2012 році бізнесмен купує мережу найбільшій кінотеатрів в Америці AMC, акції якої в 2013 році він почав виставляти на Нью-Йоркській біржі. У 2014-му належна йому компанія WandaCommercial Properties принесла Цзяньлиню 3,7 млрд $.

9. Найбагатша людина Швеції – Стефан Перссон

Статки: 24,5 млрд $

Номер Forbes: 28

Коротка інформація: Перссон – президент швидко поширюється в Америці і Європі компанії H&M, створену його батьком в 1974 році. Здійснюючи вкладення в нерухомість на англійських узбережжя, олігарх зміг примножити свій капітал.

8. Найбагатша людина Бразилії – Хорхе Пауло Леманн

Статки: 25 млрд $

Номер Forbes: 26

Коротка інформація: Леманн створив свою компанію Banco Garantia в 1971 році, а продавши її в 1998 році за $ 675 млн $. Зараз бізнесмен – власник акцій найбільшої з виробництва пива компанії Anheuser-Busch InBev. Крім того, він купив фірму і Heinz with Warren Buffett.

7. Найбагатша людина Канади – Девід Томсон

Статки: 25,5 млрд $

Номер Forbes: 25

Коротка інформація: Томсон – генеральний директор власної видавничої медіа-компанії Thomson Reuters, яку заснував його прадід Рой. Приватний холдинг Woodbridge керує видавництвом з 57% акцій.

6. Найбагатша людина Німеччини – Георг Шэффлер

Статки: 26,9 млрд $

Номер Forbes: 23

Коротка інформація: Георг Шэффлер в 2015 році зайняв місце Карла Альбрехта. Шэффлер і його мати, Елізабет Шэффлер-Туманн – власники Schaeffler Group, яка, згідно з даними Forbes, який є найбільшим в світі виробником кулькових підшипників і машинних деталей.

5. Найбагатша людина Гонконгу – Лі Ка-Шинг

Статки: 33,3 млрд $

Номер Forbes: 17

Коротка інформація: Лі Ка-Шинг – найбагатша людина Азії. Він управляє однією з найбільших у світі компанією Hutchinson Whampoa, яка почала свою діяльність з виробництва пластикових іграшок і квітів. Зараз Hutchinson Whampoa зайнято понад 260.000 співробітників у 52 країнах світу. Згідно з Forbes, Ка-Шинг планує створити дві нові компанії.

4. Найбагатша людина Франції – Ліліан Бетанкур

Статки: 40,1 млрд $

Номер Forbes: 10

Коротка інформація: Ліліан Бетанкур, перекупившая в 2014 році 8% акцій належить її родині косметичної компанії l’oreal у компанії Nestle, примножила свій стан. Жінка бореться зі складним захворювання (слабоумство), того вона вже не може керувати створеної її батьком фірмою. 10 осіб, які претендують на її спадщину, подали Ліліан в суд, зараз вона займається цим.

3. Найбагатша людина Іспанії – Амансіо Ортега

Статки: 64,5 млрд $

Номер Forbes: 4

Коротка інформація: Амансіо Ортега – король роздрібної торгівлі. Він почав свою кар’єр єру менеджером в магазині одягу. Бізнесмен пішов у відставку з поста голови групи Inditex, що володіє відомою маркою Zara.

2. Найбагатша людина Мексики Карлос Слім Хелу

Статки: 77,1 млрд $

Номер Forbes: 2

Коротка інформація: До того, як Білл Гейтс обійшов цього бізнесмена в 2014 році, Карлос Слім вважався найбагатшою в світі людиною. Зараз він володіє телекомунікаційною компанією Grupo Carso, одночасно будучи її засновником і головою правління. У 2015 році олігарх ставши найбільшим акціонером видання New York Times і в даний час має 17% акцій компанії.

1. Найбагатша людина Америки – Білл Гейтс

Статки: 79,2 млрд $

Номер Forbes: 1

Коротка інформація: найбагатша людина Америки навіть не закінчив університет! Коли ідея Microsoft прийшла в голову Біллу, він покинув Гарвард на 3 курси. З приходом нового гендиректора Сатья Наделла в 2014 році, Гейтс пішов з Microsoft на пенсію. Зараз він віддав себе благодійності, а його пожертвування досягають більше половини стану деяких багатіїв.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

11 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.