Економіка

«Нафтогаз» придбав 400 млн кубометрів українського газу

НАК «Нафтогаз України» придбав 400 млн кубометрів природного газу в приватних українських видобувників на Українській енергетичній біржі

Про це повідомив очільник НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов,.

«Прозорий ринок газу всередині країни – це мотивація для приватних компаній збільшувати власний видобуток. Саме тому група «Нафтогаз» майже щодня виходить на біржу, купуючи різні обсяги палива, від сотні тисяч «кубів» до мільйонів. З 26 квітня ми вже закупили близько 400 млн кубометрів українського газу», – сказав Чернишов.

Він зазначив, що торги відбуваються на майданчику Української енергетичної біржі, і «Нафтогаз» готовий купувати газ із точками поставки як у підземних газових сховищах, так і на віртуальній торговій точці.

«Наша мета на опалювальний сезон 2023/24 – відмовитися від імпорту газу, і пройти зиму на власних енергоносіях. Для цього потрібно створити необхідні резерви палива. Більшу частину – до 13,5 млрд – має забезпечити Укргазвидобування. Решту очікуємо від приватників», – наголосив Чернишов.

Очільник «Нафтогазу» додав, що в умовах війни експорт газу власного видобутку з України заборонений. Це «непопулярне, але виправдане рішення».

«Спочатку ми маємо бути впевнені у тому, що накопичили достатньо газу для власних потреб. Але за дієвого ринку, приватним видобувникам не має бути важливим, є експорт чи ні. Вони можуть бути впевнені у тому, що продадуть свій ресурс всередині країни за конкурентними цінами», – резюмував Чернишов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України