Економіка

Надходження до місцевих бюджетів у 2023 році збільшились на 15 %

На 1 грудня поточного року надходження до місцевих бюджетів збільшились на 15 % (або на 52,8 млрд грн) порівняно з аналогічним періодом 2022-го.

Про це повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін, передає пресслужба міністерства.

За словами Улютіна, навіть в умовах воєнного стану виконання місцевих бюджетів має позитивну динаміку порівняно з показниками минулого року. Спостерігається поступове повернення до попередніх темпів зростання дохідної частини місцевих бюджетів.

Станом на 1 грудня 2023 року до загального фонду місцевих бюджетів, без урахування міжбюджетних трансфертів, надійшло 407,3 млрд грн, або на 52,8 млрд грн (+15%) більше порівняно з відповідним періодом 2022 року.

Як підкреслив Улютнін, капітальні видатки становлять 187 млрд грн, а це майже 26 % усіх видатків місцевих бюджетів.

«Маємо розуміти, наскільки великий ресурс є на сьогодні у місцевих бюджетів і він має бути спрямований на забезпечення якості життя мешканців територіальної громади», – зауважив він.

Також заступник міністра наголосив, що на 2024 рік заплановано низку трансфертів, спрямованих на відновлення регіонів та підтримку населення, зокрема передбачено 33,4 млрд грн додаткової дотації місцевим бюджетам, які найбільш постраждали у період війни.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України