Економіка

Національний банк не планує емісію гривні

 

Голова Національного банку України Андрій Пишний заявив, що НБУ не має планів монетизувати дефіцит держбюджету в 2023 році, незважаючи на плани уряду збільшити дефіцит на 419,3 млрд грн.

Про це в інтерв’ю Forbes заявив голова Нацбанку Андрій Пишний.

Він наголосив, що НБУ разом з Міністерством фінансів та Міжнародним валютним фондом має спільну позицію щодо недопущення монетизації бюджетного дефіциту у 2023 році. Пишний пояснив, що емісійні джерела повинні бути замінені на інші, які є доступними на сьогоднішній день, такі як активізація внутрішнього ринку запозичень та максимізація потенціалу ліквідності, яка вже є в системі.

Він також додав, що за допомогою цих джерел та фіскальної консолідації уряду та Міністерства фінансів можна фінансувати бюджет навіть з урахуванням додаткових видатків без використання емісійних джерел. Він закінчив, підкресливши, що НБУ залишається в рамках домовленостей, які передбачають, що емісійне фінансування не буде необхідним у 2023 році.

На той же час уряд України вніс до Верховної Ради законопроєкт про збільшення видатків держбюджету на 2023 рік на 537,2 млрд грн, що передбачає збільшення дефіциту на 419,2 млрд грн, зокрема на сектор нацбезпеки та оборони.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України