Сьогодні, 3 листопада 2018 року, Національна академія Державної прикордонної служби України іменні Богдана Хмельницького гостинно відчинила свої двері й зустріла сотні гостей з різних міст України.
Численні відвідувачі заходу, а це здебільшого майбутні абітурієнти та їхні батьки, з самого ранку заповнили територію навчального закладу, де мали можливість більш детально дізнатися про єдиний вищий навчальний заклад прикордонного відомства.
З вітальним словом до гостей звернувся ректор Національної академії, доктор технічних наук, професор генерал-майор Олег Шинкарук, який розповів про переваги і особливості навчання, структуру та основні здобутки академії.
«У житті кожного випускника рано чи пізно настає момент першого, по-справжньому самостійного вибору подальшого життєвого шляху. Однак, серед багатьох можливих і доступних професій є й та, яка в усі часи була і буде гідною і важливою в нашій країні. Це професія охоронця священних кордонів Батьківщини, справжнього патріота своєї держави – прикордонника. Вступ до Національної академії – це унікальна можливість отримати цікаву, благородну і вкрай важливу в Україні професію», – наголосив під час виступу Олег Шинкарук
Відвідувачі ознайомилися з умовами та правилами вступу до лав Національної академії у 2019 році, напрямами і спеціальностями за якими проводиться підготовка.
«Навчання у Національній академії проводиться упродовж 4 років за спеціальностями: безпека державного кордону, право, правоохоронна діяльність, філологія, психологія, автомобільний транспорт, телекомунікації та радіотехніка. Також, після 2-го курсу навчання є змога обрати додаткове професійне спрямування, а це, наприклад, офіцер підрозділів технічного забезпечення, офіцер кінолог, офіцер мобільних підрозділів тощо», – відмітив відповідальний секретар приймальної комісії Володимир Собченко.
Крім того, гості спілкувалися з курсантами закладу, які ділилися своїми враженнями від навчання та особливостями підготовки на кожному факультеті.
Зазначимо, що Національна академія має можливість готувати фахівців на рівні сучасних вимог і володіє потужною матеріально-технічною базою. Враховані й соціально-побутові потреби курсантів – велика наукова та художня бібліотеки, декілька музеїв, просторі спортивні та тренажерні зали, військовий госпіталь, сучасна їдальня, комфортні кімнати для відпочинку, навчальні класи для підготовки до занять.
Після офіційної частини усі відвідувачі мали змогу оглянути зразки сучасної військової техніки і екіпірування прикордонників та стали очевидцями виступу курсантів, учасників двох Парадів військ на честь Незалежності України. Незабутні враження на гостей академії справили також показові виступи затримання порушників державного кордону з залученням службових собак.