Авторські статтіДіаспора

Нацбанк Чехії обмежує максимальні суми іпотечних кредитів

З 1 жовтня Нацбанк вводити в дію нові вимоги до іпотечних кредитів.

Згідно з ними, щомісячний платіж за іпотечним кредитом не повинен перевищувати 45 % місячного доходу клієнта. А сума кредиту не повинна перевищувати 9 чистих річних доходів клієнта.

Раніше Нацбанк ухвалив, що більшість іпотечних кредитів повинен видаватися на суму, що не перевищує 80 % вартості нерухомості. Лише 15 % іпотечних кредитів можна видавати на суму, що становить 90 % вартості нерухомості.

Зараз, коли в наявності економічне зростання, іпотеки стають все популярнішими, але якщо ситуація зміниться, можливі серйозні проблеми на ринку нерухомості та в економіці в цілому. Нові обмежувальні заходи покликані застрахувати фінансову і банківську систему країни від потрясінь, які можуть виникнути у випадку кризи та нездатності великого числа клієнтів банків виплачувати кредити.

Як повідомляє сайт Ihned.cz, в 2017 р. ціни на нерухомість в Чехії росли швидше, ніж в інших країнах ЄС. Ріст склав у середньому 16 %. При цьому фахівці підрахували, що ціни на чеську нерухомість завищені приблизно на 14 %. Тобто люди змушені переплачувати, в тому числі за іпотечними кредитами, і це створює додаткові ризики.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України