Нацбанк Чехії обмежує максимальні суми іпотечних кредитів

З 1 жовтня Нацбанк вводити в дію нові вимоги до іпотечних кредитів.

Згідно з ними, щомісячний платіж за іпотечним кредитом не повинен перевищувати 45 % місячного доходу клієнта. А сума кредиту не повинна перевищувати 9 чистих річних доходів клієнта.

Раніше Нацбанк ухвалив, що більшість іпотечних кредитів повинен видаватися на суму, що не перевищує 80 % вартості нерухомості. Лише 15 % іпотечних кредитів можна видавати на суму, що становить 90 % вартості нерухомості.

Зараз, коли в наявності економічне зростання, іпотеки стають все популярнішими, але якщо ситуація зміниться, можливі серйозні проблеми на ринку нерухомості та в економіці в цілому. Нові обмежувальні заходи покликані застрахувати фінансову і банківську систему країни від потрясінь, які можуть виникнути у випадку кризи та нездатності великого числа клієнтів банків виплачувати кредити.

Як повідомляє сайт Ihned.cz, в 2017 р. ціни на нерухомість в Чехії росли швидше, ніж в інших країнах ЄС. Ріст склав у середньому 16 %. При цьому фахівці підрахували, що ціни на чеську нерухомість завищені приблизно на 14 %. Тобто люди змушені переплачувати, в тому числі за іпотечними кредитами, і це створює додаткові ризики.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh