На землі є пустеля, яка дуже схожа з поверхнею Марса

На Землі є пустеля, яка дуже схожа своїм грунтом на поверхню Марса. Порівняння стало можливими завдяки отриманим даними від марсохода Фенікс.

В результаті досліджень виявилося, що саме пустеля Атаками, яка знаходиться на території Чилі, має максимально схожі характеристики ґрунту з поверхнею червоної планети. В її склау входять такі речовини, як натрій, хлор, магній, але самим цікавим є тут наявність перхлорату.

Пустелі взагалі складно вивчені явища, якщо порівнювати з іншими типами місцевості. У Тунісі наприклад з’явилося нове озеро всього за одну добу, але брати звідти воду ні в якому разі не рекомендується, у всякому разі до тих пір, поки не будуть виявлені найменші подробиці. В ній можуть бути різні речовини, у тому числі і смертельно шкідливі, хоча деякі все-таки вирішили не прислухатися до даних рекомендацій.

Що стосується наявності перхлорату на Марсі, так це зараз велика загадка, над якою працюють вчені. Цей елемент є дуже рідкісним у своєму роді, належить дізнатися, яким чином він з’явився на червоній планеті, і наскільки важливу роль він грає в складі її поверхні.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh