Авторські статтіНовини

На землі є пустеля, яка дуже схожа з поверхнею Марса

На Землі є пустеля, яка дуже схожа своїм грунтом на поверхню Марса. Порівняння стало можливими завдяки отриманим даними від марсохода Фенікс.

В результаті досліджень виявилося, що саме пустеля Атаками, яка знаходиться на території Чилі, має максимально схожі характеристики ґрунту з поверхнею червоної планети. В її склау входять такі речовини, як натрій, хлор, магній, але самим цікавим є тут наявність перхлорату.

Пустелі взагалі складно вивчені явища, якщо порівнювати з іншими типами місцевості. У Тунісі наприклад з’явилося нове озеро всього за одну добу, але брати звідти воду ні в якому разі не рекомендується, у всякому разі до тих пір, поки не будуть виявлені найменші подробиці. В ній можуть бути різні речовини, у тому числі і смертельно шкідливі, хоча деякі все-таки вирішили не прислухатися до даних рекомендацій.

Що стосується наявності перхлорату на Марсі, так це зараз велика загадка, над якою працюють вчені. Цей елемент є дуже рідкісним у своєму роді, належить дізнатися, яким чином він з’явився на червоній планеті, і наскільки важливу роль він грає в складі її поверхні.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України