Читачі соцмереж – обурені. На Закарпатті двоє дівчат змагалися, хто далі «зафутболить» кошеня.
У соцмережах пишуть, що «подвигом» хваляться дівчата з Тячівського району, що на Закарпатті.
Сподіваюсь лише на те, що поширення інформації дозволить іднетифікувати зловмисниць та вони або їхні батьки понесуть справедливе покарання за свої дії.
Хтось ображає тварину: що робити?
Побої і знущання над тваринами, в залежності від тяжкості злочину, тягнуть за собою штраф від 3400 до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби.
5 перших кроків:
- Зафіксуйте факт знущання з тварини на фото/відео;
- Залучіть перехожих, щоб зупинити кривдника та викличте поліцію;
- Якщо поліцію викликати немає змоги, залиште скаргу за номером 0-800-50-02-02;
- Зверніться до зоозахисних організацій за консультацією;
- Надайте ситуації розголосу через медіа та соцмережі, щоб притягнути кривдника до відповідальності.
Детальніше:
В Україні діє закон №5119-1 про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Відповідно до нього, побої і знущання над тваринами, в залежності від тяжкості злочину, тягнуть за собою штраф від 3400 до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби. Крім того, за статтею Кримінального кодексу, винуватцю в залежності від наслідків (загибель тварини) та тяжкості злочину загрожує позбавлення волі від шести місяців до 8 років.
Тим не менш, сьогодні випадки правового покарання живодерів можна перерахувати на пальцях. Перший такий кейс з реальним терміном позбавлення волі з’явився лише влітку 2018 року на Івано-Франківщині. Долинський районний суд визнав 24-річного чоловіка винним у вбивстві собак і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років.
При цьому, більшість випадків жорстокого поводження з тваринами так і залишаються без покарання винних.