Авторські статті

На Закарпатті буде діяти психореабілітаційна допомога військовослужбовцям АТО

   На базі Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді невдовзі запрацюють групи взаємної підтримки для представників силових структур — учасників антитерористичної операції.

Психореабілітаційна робота проводитиметься не лише з військовослужбовцями, які повернулися із зони АТО, а й з членами родин, рідниі та близькі яких захищали Батьківщину на східних кордонах. Також передбачено низку індивідуальних та сімейних соціально-психологічних консультацій.

За словами спеціалістів Центру, аналіз досвіду участі країн світу у військових операціях та результати наукових психологічних досліджень стосовно учасників бойових дій в Україні свідчить про нагальну потребу в такій роботі саме з військовослужбовцями.

— Найгострішою проблемою сучасної України є військові дії на сході нашої держави, а найбільш вразливою групою нині є учасники бойових дій. Жахливі події, свідком та учасником яких їм доводилось бути, безпосередня загроза для життя, «витіснення» законів мирного співіснування поняттями «свої-чужі», так званий бойовий стрес — все це з великою ймовірністю може спричинити у військових посттравматичний стресовий розлад, депресію, загострення наявних раніше психічних і соматичних розладів. Неминуче виникатимуть і суто психологічні проблеми — підвищення тривожності, почуття провини, втрата сенсу життя, агресивність. Все це закономірно може призвести до формування деструктивних потягів, спрямованих назовні і на себе. Звичайно, що така поведінка військового буде впливати і на його сім’ю. Саме тому й було ініційовано набір до таких груп

Варто зазначити, що сім’ї та особи, які не є мешканцями м. Ужгород, за потреби забезпечуватимуться безкоштовним проживанням на фондах Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України