Економіка

На відновлення знищеного росіянами зернового термінала в порту Чорноморськ знадобиться щонайменше рік

У ніч на 19 липня інфраструктура для зберігання та перевалки зерна компанії Kernel у порту Чорноморськ зазнала ракетної атаки з боку рф.

Про це передає Голос українською з посиланням на повідомлення компанії.

Повідомляється, що люди не постраждали.

Наразі компанія проводить оцінку завданим матеріальним збиткам. За попередніми даними компанії, на відновлення руйнувань знадобиться щонайменше 12 місяців.

Окрім пошкоджень інфраструктури, під час атаки у ніч на 19 липня у пожежі у порту Чорноморська були частково знищені та пошкоджені 60 000 т зерна. Цей вантаж мав бути завантажений на великотоннажне судно Alexis та вирушити до Китаю. Однак це судно понад 60 днів простояло у черзі «зернового коридору» і так не зайшло на навантаження до Чорноморська.

На відновлення знищеного росіянами зернового термінала в порту Чорноморськ знадобиться щонайменше рік

Ушкоджений російськими ракетами зерновий термінал у порту Чорноморськ. Фото: Kernel

«Світ вкотре недоотримав українську агропродукцію через саботаж «зернової ініціативи» і затримки інспекцій, викликані представниками Росії Подальші атаки на порти України, підвищення ступеня небезпеки на виробничих комплексах та відсутність можливості експорту зернових морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% в короткостроковій перспективі», – коментують у компанії.

Також у Kernel додають, що існує ризик призупинення роботи низки українських заводів з переробки олійних культур та зменшення темпу переробки насіння соняшнику та ріпаку на понад 30%. Це суттєво вплине на світові ціни на соняшникову олію, зокрема це призведе до зростання ще на 20-25%

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України