Авторські статті

На відміну від Внутрішніх військ, які охороняли режим, Національна гвардія має стати на захист територіяльної цілісности держави від зовнішніх посягань

13 березня 2014 року Верховна Рада України затвердила за основу і в цілому проєкт Закону “Про Національну гвардію України”. Після обговорення документа депутати врахували низку правок, серед яких і пропозиції ініцятора альтернативного законопроєкту свободівця Юрія Сиротюка щодо призначення Командувача національної гвардії Верховною Радою України за поданням Президента України та щодо збільшення численности Національної гвардії. Зокрема йдеться про кількість осіб, які можуть вступити до гвардії, – її збільшено до 60-ти тисяч. У разі ж необхідности численність може зрости за погодженням парламенту. Відповідний документ депутати затвердили 262-ма голосами “За”.

Звертаючись до парламентарів, народний депутат України від ВО “Свобода” Юрій Сиротюк наголосив, що 1991 року Національна гвардія була першим військовим формуванням, яке стало на захист нашої Батьківщини. І, що найважливіше, це були війська, які користувалися підтримкою всього населення, мали високий бойовий дух та патріотичні почуття.

“2000 року Національну гвардію України було ліквідовано, а її функції передали Внутрішнім військам МВС України. Нині Внутрішні війська мають не найкраще суспільне реноме, тому є потреба у відновленні Національної гвардії. На відміну від внутрішніх військ, які попередній владний режим використовував для захисту від власного народу, Національна гвардія має стати на захист конституційного ладу та територіяльної цілісности від спроб посягання на неї насильницьким шляхом.

Якщо Національна гвардія буде формуватися на базі Внутрішніх військ, то необхідно з часом відділити конвойні функції від Національної гвардії. І основна вимога – Командувача Національної гвардії має призначати Верховна Рада України за поданням Президента України. Бо одноосібне керівництво Внутрішніми військами за попереднього владного режиму призвело до того, що вони не виконували Конституцію та закони України, не захищали конституційний лад та територіяльну цілісність держави, а охороняли режим Януковича”, – зазначив Юрій Сиротюк. Націоналіст також наголосив, що надважливо скасувати обмеження численности Національної гвардії, яку необхідно формувати відповідно до потреби держави та ситуації.

“Уже нині десятки тисяч українців готові захищати Українську державу. Можливо, вони ніколи б не пішли служити до Внутрішніх військ чи Збройних Сил України, але ці десятки тисяч людей – учасників Революції Гідности – показали, що наша нація без зброї може боротися проти найстрашніших бандитських режимів. Вони готові сьогодні вступати до лав Національної гвардії і бути першим ешелоном захисту Української держави. Тому зараз маємо відродити славу тієї Національної гвардії, яка на початку 90-х років завадила відірвати від нас Крим та залишила півострів частиною суверенної України. Ми повинні відродити високопатріотичне військо. Українська держава має поставити у стрій кожного представника сотень самооборони, сотень самооборони ВО “Свобода”, инших формувань, які нині хочуть захищати Україну”, – звернувся перед голосуванням до парламентарів Юрій Сиротюк.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.