Авторські статті

На українців чекає можлива затримка пенсій, соцвиплат і підвищення ціни на газ

Влада Януковича залишила Україну практично з порожньою скарбницею. Критичне піке гривні, що впала до 11,5 грн за долар, минулого тижня вдалося призупинити. Втім до позначки 9 грн за один “зелений” нам, схоже, треба звикати. І хоч депутати відважились скоротити собі деякі пільги, а прем’єр показав, що літатиме тепер економ-класом, без кредитів бюджет країни не врятувати.

На пенсії українцям потрібно 8 мільярдів. І їх немає, відзвітувала ще минулого тижня міністр соцполітики. Бо витратило Міністерство доходів і зборів. Та це лише одна стаття величезного бюджетного провалля. Ще – з украденого Міністерством доходів і зборів – 4 мільярди – на виплати допомоги сім’ям з дітьми. Плюс – борг за російський газ – півтора мільярда. А надто, за даними фінансистів, цьогоріч Україна має віддати 6,2 млрд доларів зовнішніх боргів, з них 1 млрд – уже влітку. Загалом же лише зовнішніх боргів новому Кабміну дісталось на 75 млрд доларів. Це в п’ять разів більше, ніж все золото Нацбанку, яке залишив по собі Янукович. Де взяти кошти – тепер головний біль нового уряду.

Новий Кабінет Міністрів у кулуарах парламенту вже називають урядом смертників. Адже той, хто таки наважиться запровадити непопулярні реформи, – політичний труп. Прості українці наврядчи пробачать підвищення цін та затримку соцвиплат. Але експерти одностайні: з порожньою скарбницею – інших варіантів немає. Найболючіше для населення – ще в перспективі: підвищення ціни на газ. Його не уникнути – бо це одна з вимог Міжнародного валютного фонду, яку новий прем’єр публічно пообіцяв виконати. Однак, затягати паски нові можновладці, як не дивно, почали зі себе.

Після скасування пільг депутатам (сенсація цього тижня) – розформування урядового автопарку. На одне міністерство зоставляють одне авто. Інфляцію, як і раніше обіцяють повільну і невелику – 5-7 відсотків. Фактично, вона вже відбулася. Через падіння гривні. Повернути її пообіцяв новий міністр фінансів – понад тиждень тому. Гривня стабілізувалася, проте на позначці 9,3 грн за долар. Це, звісно, не 8,9, про які казав новий міністр фінансів, але на тлі майже двох місяців антирекордних обвалів, сьогодніші цифри – виглядають фантастикою.

Укріплення національної валюти пов’язують насамперед із тим, що запрацював нарешті уряд. А надто, гроші пообіцяла дати Європа – і відкрити ринок. “Загальна сума фінансової економічної допомоги складає 15 мільярдів доларів США”, – зазначив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Розпочала роботу – і місія МВФ. Що вирішили під час візиту до Києва, поки секрет. Але ТСН.Тиждень надіслали листа: “Під час візиту до Києва 6-7 березня ми спілкувалися з прем’єром і його командою. Вони переконали мене, що відповідальні, хочуть реформ і діятимуть прозоро. МВФ готовий допомогти українцям.” Нижче директор Європеського департаменту Фонду обіцяє продовжити консультації. Обнадійливі дипломатичні заяви можуть перетворитися на гроші протягом восьми днів, ділиться думками антикризовий урядовець попередніх років, двічі міністр фінансів за президента Ющенка та міністр економіки за президента Кучми Віктор Пинзеник. “Це дуже швидко можна зробити. Я можу помилитись у днях, але, наскільки я пам’ятаю, в 2008 році ми провели переговори за вісім днів. Але важливо навіть не самі гроші, а як уряд домовиться про програму і обсяг – це буде дуже важливий сигнал”, – уточнив Пинзеник. Відтак, рахуємо. Загальну дірку в економіці Арсеній Яценюк оцінював у 35 млрд доларів. 15 – дасть ЄС. Стільки ж може дати МВФ. 1 млрд – від США. На решту – чотири – пообіцяли скинутися інші країни.

Утім, щоби світові кредити не з’їла українська корупція, потрібно негайно реформувати податкову систему, запевняє виконувач обов’язків міністра фінансів під час кризи 2009-го Ігор Уманський. Лише скорочення податків, каже, здатно вивести економіку з тіні. У планах чинного Кабміну зміни до податків є, але які саме – поки не пояснюють. Однак, до ЗМІ потрапила інформація, що має статися найболючіше – “урізатимуть” “соціалку”. Зокрема, пропонують забрати половину пенсії у пенсіонерів, які ще й працюють.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

42 коментарів

 1. Треба ввести поняття “вимушено непрацюючої особи”. Наприклад, державна установа шляхом фіктивної ліквідації змінила код ЄДРПОУ, звільнивши у зв”язку з цим деяких працівників та прийнявши на їх посади інших працівників.
  Пропоную звільненим з роботи у результаті таких псевдоліквідацій та непрацевлаштованим присвоїти статус “вимушено непрацюючої особи”, а також вважати таких осіб постраждалими від дій держави.

 2. Не будет зарплат и пенсий шиш они получат и за газ и ЖКХ ,этим организациям и так население было должно,а теперь даже те кто платил-перестанут

 3. Дефицит пенсионного фонда сократить- уменьшив пенсии превышающие 5000грн- тогда всем хватит -хорошо лежать на диване с пенсией 8000грн РАБОТАЮЩИЕ ПЕНСИОНЕРЫ ПЛАТЯТЬ НАЛОГИ В ПОЛНОМ ОБЬЕМЕ!!!!!!!!

 4. Основные 10 требований МВФ:

  1. Повысить пенсионный возраст – на два года для мужчин, на три – для женщин. Ликвидировать право на досрочный уход на пенсию и принцип считать год за два на опасных предприятиях.

  2. Ликвидировать институт специальных пенсионных пособий, которые выделяются ученым, государственным служащим, управляющим государственных предприятий. Ограничить пенсии работающим пенсионерам. Установить пенсионный возраст офицерам армии в 60 лет.

  3. Повысить цену на газ для муниципальных предприятий на 50%, в два раза для частных потребителей. Увеличить стоимость электричества на 40%. Разрешить установление цен ЖКХ. Допустить рост цен соответственно росту цен на газ. Увеличить акциз на бензин на 60 евро.

  4. Отменить льготы и повысить налоги на транспорт на 50%. Не повышать прожиточный минимум, балансировать социальную ситуацию за счет точечных субсидий.

  5. Приватизировать все шахты и отменить все субсидии. Отменить льготы для предприятий ЖКХ, транспорта и прочего. Отмена государственной поддержки родов, бесплатного питания, учебников.

  6. Ограничить практику упрощенного налогообложения. Отменить практику льгот по НДС в сельской местности. Обязать аптеки и фармацевтов платить НДС.

  7. Отменить мораторий на продажу земли сельскохозяйственного назначения. Отменить субсидии для производителей свинины и курятины.

  8. Сократить состав министерств до 14. Оставить лишь одного вице-премьера. Отменить должность министра кабинетов министров. Ликвидировать шесть министерств. Подчинить все государственные органы министерствам. Налоговая администрация, таможня, фонд госимущества должны войти в министерство финансов.

  9. Ограничить излишнюю оплату труда государственных лиц. Отменить всевозможные надбавки и премии.

  10. Пособия по безработице должны начисляться только после минимального периода в шесть месяцев работы. Оплачивать больничные на уровне 70% от заработной платы, но не ниже прожиточного минимума. Оплачивать больничный начиная только с третьего дня болезни.

 5. Ну это точно про майдановцев и иже с ними:”Йому сси в очi, а вiн каже – Божа роса”. Вы придурки, оказывается вам плохо жилось и поэтому вышли на майдан, чтобы жить еще хуже!

 6. Автор совсем не о том пишет, Украину ждет война с Россией: море крови, нищета, безденежье… А вы беспокоитесь о соцвыплатах, казна пустая, это и так все давно поняли. Автор статьи провокатор, зачем писать то, о чем и так всем известно?!

 7. Каждая семья должна позаботиться о запасном источнике доходов. Партнерский, простой, законный, доходный бизнес. Педагоги очень успешны у нас. Возможность наработать дополнительную пенсию от Компании. Официальный договор. Свободный выбор времени, места, форм работы /онлайн – оффлайн/. Имеем большой стаж и опыт, научим, всесторонне поддержим. Место жительства, возраст роли не играют. Николай, Киев, http://houmbusiness.blogspot.com/

 8. Наконец-то у работающих пенсионеров заберут пенсии! И места освободятся и деньги по делу пойдут. Нечего в два рта жрать или “деткам” бездельникам помогать! А другие как выживают???

  1. Громадяне, не переймайтесь! Правий (чи лівий?) центр допоможуть. Бо ці кречети можуть не тільки вбивати, а ще й допомогати

  2. ты ушлепка. трудяга . если бы ты дурой не была б так и сейчас работала. , а так сидишь и ждешь , чтоб место ночного диспетчера бабушка уступила тебе, а то ноги расставлять тебе охота, а дома отчим только и пристает,

 9. Запугивание народа, зачем??? Детские выплаты перечислили ещё вчера, к сведению, почти на неделю раньше, чем в предыдущие три месяца. А сегодня соседке пенсию принесли.

 10. Ну что, довольны новой властью? Так подождите, еще соглашение с ЕС скоро подпишут и будет полная “…опа”. Вы текст соглашения внимательно прочитали? А я 2 ночи изучал! За что боролись, на то и напоролись, радуйтесь теперь! А я предупреждал: “В Европе – значит в …опе.” А теперь скажите “большое спасибо” Кличку, Тягнибоку и Яценюку за проданную страну и снайперов на Майдане. Да, кстати, эксклюзивное “спасибо” Ярошу не забудьте, а то скоро этот нацик президентом будет. Ну а Вы, Восток, вы уже сделали свои выводы? Ваш выбор очевиден?

 11. Не надо паники.можно подумать при яныке всё было просто з@сь.И пенсии здерживались и льготы убрали…вспомните чернобыльцев и афганцев.Давайте посмотрим ,что дальше.Быстро только котята рождаются.

  1. Пенсии при Яныке не задерживали ни разУ!!!не надо врать! А посмотреть что будет дальше многим просто не удастся,думаю. Вымрут с таким руководством.Бездарей половина в правительстве

  2. А дальше – полная …опа (ну в смысле Европа). Хотели – получите! За что боролись на то и напоролись. Большое “спасибо” Кличку, Тягнибоку и Яценюку! Особенно за снайперов на Майдане. И не эксклюзивное дякую Ярошу не забудьте передать!

 12. при чем тут один Янык? а с десяток алигархов на Украине они погоду делают они уже у власти ни разу ни одна фамилия не прозвучала за эти 4 месяца , а Януковича сделали козлом отпущения….

 13. Задрали!!! 20 лет -одно и тоже только музыка разная–“Денег нет” Теперь Кролик Клык и Бок будут собирать деньгу для себя…

  1. +100 и я рад, что пенсионер поддерживает, и мы затянем пояса…
   Все будет хорошо по итогу…
   А сейчас будет тяжело, все разворовоно…
   януковичи, азаровы, пшонки, захарченки и т.д. будьте прокляты….

  1. ЕС-USA-Майдановцы! очень думаю вы рады, в каком положении сейчас страна. А никто из вас еще не задумывался, по чем будет теперь газ ?? Юля то опять подпишит удобные для своего бизнесса но не для Украины договорчики, Россия не против подороже продавать газ, ведь подешевле уже не кому/ Поднимуться ЖКХ и другие услуги… что жрать будете, герои?? Ведь вам платить за саботажи, майданы и поломку памятников уже не будут – даже вон Турчинов сказал “Майдан должен расходиться” – ибо платьить вам уже не зачем – вы все для них сделали – они опять у кормушки.. а страна – в Ж О П Е, но вашим главарям на вас же нас р ать – им проще подгрести под себя страну в разрухе, как это они же делали в 90-е.. Вы хоть помните, с какими мыслями вы поднимали это восстание и в какие лозунги это “красиво” ваши главари перевели ??? многих власть не устраивала, но для этого есть РЕФЕРЕНДУМ,.. ах, ну да, – там же не платят… тогда конечно удобнее повоевать – и в войну поиграли, и можно монтировкой *бнуть чей-нить Porshe? даже сжечь его – у себя в селе в горах не каждый день такой случай подвернется! да? … Что ж, удачи вам в доразрушении государства и передаче его в лапы ЕС и USA… герои блин…

   1. Вообще-то с головой лучше дружить и не нести этот бред. Украинка, ты на Майдане сколько раз была? Ты фото Межигирья видела? а дом Пшонки? – ты неверное думаешь это Майдан построил на деньги ЕС?

 14. Сьогодні необхідно терміново ставити питання про знижку тарифів для населення.Чому?
  1.Україна за кордон продає електроенергію по ціні меньшій, ніж ціна для своїх мешканців. Т.т ціну для населення України необхідно зменшити до ціни, що надходить за кордон.
  2.Ціну на газ необхідно зменшити до ціни, яка дозволить підтримувати в помешканні Українця температуру 21-25 градусів. Зараз багато сімей, щоб не перевищити ліміт 2500 метрів кубічних підтримують темпера 10-12 градусів. При такій температурі утримують свиней на фермах. Але ж люди, що живуть в Україні не свині, їм же хочется затишку і тепла.
  Дохідна частина бюджету на 2014 рік не викликає питань. Як зменшити витрати:
  1. Витрати на утримання ВР передбачені у межах 1 млрд.
  грвн. Якщо число депутатів скоротити з 450 до 300, як цього вимагає резуьтат попереднього референдума, то витрати зменшаться на 333 млн. грн.
  2. Як пише у “Дзеркалі тижня” Юлія Мостова, бюджет при Януковичу щороку втрачав 100 МІЛІАРДІВ гривень від податкових майданчиків. Януковича нема, нема і 100 млрд. витрат.
  3.У Януковича в його помешканні згідно з документів з води працювало біля 1000 працівників. Середня зарплата 5000 грн. Загальна сума витрат 60 млн. грн. на рік. Януковича нема, нема і 60 млн. грн. витрат.
  4.Згідно наявної інформації гроші з Державного бюджету в розмірі 10-12 млрд. кожен рік крали Янукович, Азаров, Пшонка, Захарченко та інші керівники держави. Нові керівники вже красти не будуть. Економія кожен рік 10-12 млрд грн., яку пустить на зниження ціни на газ для населення.
  5. Чому в Україні фактичне безробіття дуже високе?. Тому, що практично відсутня служба по контролю за умовами праці як на приватних, так і державних підприємствах. Тому кількість задіяних працівників значно меньша, чим згідно нормативних потреб . При цьому володарь підприємства має великий прибуток, а люди працюють як раби, маючи за свою роботу копійки.
  6. Навіщо взагалі Україні президент? Нема президента, нема адміністрації президента-це дає економію 1 млрд. 370 млн. у рік. А саме головне, що не буде кому давати команду силовим органам розстрілювати простих людей на майданах України

  1. Правильно все говоришь. Думаю Юлька, ВИктор Очко и Тягнияйценюк уже все распилили.

  2. По первому пункту – если владеете конкретной информацией, то цифры в студию. Ваше заявление голословно и ложно… По второму пункту – 2500куб.м. с головой достаточно, чтобы отапливать жилой дом площадью 80-90кв.м. до комфортной температуры, если конечно в доме есть окна и двери…. Так что не надо тут голословить….

   1. [гав-гав] Одессита. Средняя цена на электроэнергию в Венгрии в третьем квартале снизилась на 17% по сравнению с аналогичным периодом 2012 года и составила 46,2 евро/Мвт/ч, что на 9,2% ниже оптово-розничной цены в Украине», – отметил Фаворов.

 15. Нехай олігархи діляться, вони нагребли у свій карман за рахунок робітників. Тепер хай діляться. Нехай всякі яценюки та порошенки зі свого кармана дають гроші, народ їх привів до влади- то хай тепер платять народу.

  1. Ты с какой крыши упал?Жюлька олигархов губернаторами назначает(для дебилов-Коломойский в Днепре,Тарута в Донецке)Турчинов-как Змей Горыныч с тремя головами-президент,голова рады и верховный главнокомандующий!!!!!!Даже у Путина и Обамы полномочий меньше!!!!!!!!!Возомнили ррррреволюкеры себя африканскими царьками и страну подгоняют под себя—–нищетой управлять легче,кинул косточку……им все радые((((((Слава майдаунам,блин

 16. Ну началось! Как обычно: сначала читаешь, что не будет никаких задержек по зп и пенсиям, потом читаешь, что не будет повышения ЖКХ и понижения льгот, потом напишут что виноваты папередники, ну и после такой артподготовки опа – цены выросли, пенсию не дали, льготы убрали. Вот какие сволочи-то папередники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.