На третині національних прапорів зображені релігійні символи. Фото

Чи будуть вони поступово щезати? Футбольний клуб «Реал Мадрид» видалив зі свого герба хрест, а незабаром – щоправда, не з релігійних причин – хрест може зникнути і з прапора Нової Зеландії.

Наприкінці листопада 2014 року «Реал Мадрид» зняв із офіційного герба хрест із короною. Така постанова пов’язана з підписанням трирічного спонсорського контракту з арабським Національним банком Абу-Дабі. Клуб (а скоріше спонсор) побоювався, що хрест може образити уболівальників-мусульман – або, точніше, клієнтів банку.

Цей учинок стривожив фанатів іспанського Реалу, зокрема й невіруючих, оскільки історія герба сягає 1931 року. «Клуб, очевидно, готовий пожертвувати деякими елементами своєї ідентичності в боротьбі за нових фанатів», – писала спортивнагазета «Marca». У рамках компромісу «Реал» вирішив у Європі, як і раніше, використовувати оригінальний дизайн герба, а відспоглядання хреста захищати лише вболівальників із Близького Сходу.

Символ хреста може зникнути також із прапора Нової Зеландії, хоча цього разу не з релігійних міркувань. У країні майже півстоліття тривають дебати щодо відмови від нинішнього прапора. Причин є кілька. По-перше, прапор Нової Зеландії дуже схожий на австралійський, і їх часто плутають. По-друге, цей прапор залишився ще з часів, коли країна була британською колонією.

Сьогодні, як підрахували дослідники, прапори 64 із майже 200 держав світу містять елементи, пов’язані з віруваннями: частіше великими, рідше з місцевими. Майже на половині з них розташовані християнські елементи, найчастіше хрест. І навіть червоно-білі смуги на австрійському прапорі походять із прапора Римської імперії часів хрестових походів – срібний хрест на червоному тлі, – який у тринадцятому столітті почали використовувати у Відні. Хоча американський прапор не містить релігійної символіки, її можна знайти на стягах окремих штатів: Алабами, Нью-Мексико і Флориди.

На 21, тобто на третині «релігійних» прапорів, є ісламські символи, зазвичай зірка (зірки) й півмісяць. Значно рідше – тільки 5 разів – трапляються індуїстські й буддійські знаки. Є також поодинокі випадки символів із релігії інків чи ацтеків. Ана прапорі Ізраїлю розташована як зірка Давида, так і смуги, що символізують молитовну шаль або хустку, якою покривають голову, щоб помолитися.

Нарешті, варто пам’ятати, що натхненням для прапора Європейського Союзу, як зізнався його творець Арсен Гайц, опис Матері Божої з Одкровення від Йоана : «А на голові її вінець із дванадцяти зірок» (Одкр 12, 1).

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh