ЄС|NATO

На тлі масованого ракетного удару України Німеччина заявила, що передасть систему ППО IRIS-T

На тлі масованого ракетного удару РФ по містах України міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що найближчими днями її країна передасть Україні систему ППО IRIS-T.

“Новий ракетний обстріл Києва та багатьох інших міст показує, наскільки важливо швидко доставити в Україну системи протиповітряної оборони”, — заявила вона.

 

Основою ЗРК є ракета IRIS-T (Infra Red Imaging System Tail) з інфрачервоним наведенням, створена на базі одноіменної ракети “повітря-повітря”.

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами.

Існують модифікації середнього та малого радіуса. IRIS-T SLM дозволяє вражати цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії SLS – до 25.

Основним сенсором комплексу є австралійська РЛС CEAFAR GBMMR з 3D-радаром з активною фазованою антенною решіткою (АФАР). Також може застосовуватися німецька РЛС TRML-4D (Hensoldt), яка дозволяє виявляти цілі на відстані до 250 км.

Комплекс створений у 2014 році, а єдиним оператором системи з 2019 року є Швеція. Уряд Німеччини видав дозвіл на експорт 23 одиниць Єгипту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України