Духовне

На Синоді Єпископів УГКЦ представили стан душпастирства в Австрії та Казахстані

В останній день засідань Синоду Єпископів УГКЦ, 15 липня, душпастирську та міграційну ситуацію у своїх країнах мали нагоду представити представники з Австрії та Казахстану.

Отець Юрій Коласа, що є Генеральним вікарієм для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії, розповів про те, що із перших днів війни Австрія виявила надзвичайну солідарність. На третій день після повномасштабного вторгнення Росії в Україну увесь австрійський уряд у повному складі прийшов до храму Святої Варвари, де помолився за мир в Україні. Як відмітили самі учасники молитовного заходу, останній раз австрійський уряд разом спільно молився після Другої світової війни під час молитви на розарію заради звільнення Австрії від німецької окупації.

Водночас усі греко-католицькі священники включилися у діяльність гуманітарних штабів. Більшість українських громад активно включилася у процес збору допомоги та прийому і супроводу українських біженців. Це продовжується і до сьогодні.

Згідно з офіційними даними державної статистики, до Австрії від початку повномасштабного вторгнення приїхало приблизно 300 000 людей. Натомість, офіційно зареєстровано – 75 000 людей. 65 % українських біженців складають жінки і діти. Австрійський уряд був щиро здивований тим фактом, що лише 55 % осіб подало заявки на матеріальну підтримку уряду. Це значить, що 20 000 людей живуть за власні кошти.

На Синоді Єпископів представили стан душпастирства в Австрії та Казахстані

о. Юрій Коласа

Варто також брати до уваги, за словами о. Юрія Коласи, що останні опитування показують ще один феномен: у травні 80 % осіб мали намір повернутися до України, а вже сьогодні 60 % мають намір залишитися заради школи для дітей. Це спонукає розвивати душпастирство.

«Ми відкрили чотири нові парафії та місійні станиці. За останній рік до Австрії приїхало 5 нових священників. Місцеві римо-католицькі єпископи дуже гарно підтримують наших священників. Це дозволяє нам забезпечити богослужіння щонеділі та впродовж тижня. Уперше у Відні на новій парафії відбулися „Канікули з Богом“. Плануємо відкрити ще 2 громади. А це означатиме, що ми матимемо наших священників у всіх римо-католицьких дієцезіях, а їх є 9, відповідно до кількості федеральних земель», – підкреслив доповідач.

Також о. Юрій Коласа висловив вдячність за запрошення на Синод Єпископів УГКЦ та за постійні контакти і зустрічі із греко-католицькими єпископами. Зокрема особисту подяку він виявив владиці Степанову Сусу за його нещодавній візит до Австрії та зустріч із п’ятьма єпископами Австрійської єпископської конференції.

На Синоді Єпископів представили стан душпастирства в Австрії та Казахстані

о. Василь Говера

У свою чергу, о. Василь Говера, апостольський адміністратор для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії, представив душпастирську діяльність серед греко-католиків у Казахстані.

«Що моя присутність дає для нашої Церкви у Казахстані? Ми хочемо чутися частиною Церкви. Синод – це серце, яка б’ється і ми хочемо жити у ритмі биття цього серця. Ми не хочемо чутися окремою Церквою від Української Греко-Католицької Церкви», – мовив священник.

Читайте також: «Той не вартий свободи, хто її не захищає», – архиєпископ Ґінтарас Ґрушас на Синоді

Пригадуємо, 7-15 липня у Перемишлі відбувався Синод Єпископів УГКЦ, головною темою якого є «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ».

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України