ЄС|NATO

На снаряди для ЗСУ поза межами ЄС вже зібрали 300 млн євро: скільки це у боєприпасах

До ініціативи закупити снаряди для ЗСУ поза межами ЄС приєдналось 15 країн

Джерело: Defence Express

Після того, як Чехія закликала приєднатися до ініціативи закупити снаряди для України поза межами ЄС цю ініціативу вже підтримали Нідерланди, які виділили 100 млн євро, а тепер й Бельгія, яка оголосила про виділення 200 млн євро. Про що заявив прем’єр Александр де Кроо.

Нагадаємо, що чеська ініціатива полягає у тому, що Прага у третіх країнах знайшла можливість купити 800 тисяч артилерійських боєприпасів з яких 500 тисяч у калібрі 155-мм, а ще 300 тисяч у 122-мм калібрі.

Зазначимо, що прем’єр-міністр Чехії Петер Фіала під час безпекової зустрічі європейських країн у Парижі повідомив, що загалом до цієї ініціативи приєдналось 15 країн, тому логічно очікувати, що кількість держав, які зроблять відповідні внески буде більше.

Водночас й 300 млн євро це вже доволі вагома сума, але на питання скільки це у снарядах, то тут все залежить від того, за якою ціною вони будуть придбані та в кого. Зокрема 155-мм боєприпаси на прикладі замовлення НАТО через власну агенцію із закупівель NSPA показали ціну у 5,45 тисячі за одиницю. За таким цінником – це 59,6 тисячі 155-мм снарядів нового західного виробництва.

На снаряди для ЗСУ поза межами ЄС вже зібрали 300 млн євро: скільки це у боєприпасах

Але у цьому випадку мова йде про треті країни серед яких згадувались Південна Корея, Туреччина та Південна Африканська Республіка та навіть Індія. Остання до речі є виробником боєприпасів, й на початку лютого продала Саудівській Аравії неоголошену партію 155-мм боєприпасів за 255 млн доларів.

Вартість індійських боєприпасів наразі невідома, але у 2017 та 2019 роках на прикладі контрактів для ОАЕ їх вартість була трохи нижча за європейські. У першому контракті за 40 тисяч снарядів були оцінені у 40 млн доларів, а у другому 50 тисяч у 46 млн доларів, тобто по 920-1000 доларів за один.

Цілком можливо що й зараз снаряди в Індії, як й в інших не західних країнах можуть коштувати трохи дешевше, тим більше що мова не обов’язкове йде про снаряди нового виробництва. У іншому випадку на закупівлю знайденого півмільйона 155-мм боєприпасів необхідно знайти 2,72 млрд доларів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України