Силам оборони потрібно більше запасів ракет до ПЗРК, щоб мобільні вогневі групи могли й надалі ефективно працювати по ворожих ракетах і дронах-камікадзе
Джерело: Defence Express
Україна у середньостроковій та довгостроковій перспективах потребує допомоги західних країн для поповнення кількості зенітних ракет — на цьому наголосив командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.
“Сьогоднішня ситуація з переносними зенітно-ракетними комплексами для мобільних груп ППО така, що боєприпасів достатньо, щоб витримати декілька наступних потужних атак”, — таку інформацію він повідомив у коментарі виданню AFP.
Нагадаємо, що сьогодні мобільні групи протиповітряної оборони, які оснащені великокаліберними кулеметами, ПЗРК, зенітними установками чи машинами на кшталт Gepard відіграють значну роль у знищенні передусім дронів-камікадзе типу Shahed — наприклад, під час атаки 2 січня мобільні вогневі групи ППО Північної операційної зони збили 47% з усіх знищених “шахедів”, і ще 11 крилатих ракет.
Варто відзначити й те, що у грудні РФ випустила по Україні рекордну кількість дронів-камікадзе типу Shahed, понад 500 одиниць, і не в останню чергу це озброєння також грає роль і виснаження нашої ППО, коли ми вимушені витрачати на знищення цілей ПЗРК і навіть вартісні зенітні ракети.
Водночас наприкінці грудня вперше з’явилося відео, як російська Х-101 відстрілює теплові пастки, йдеться про “Изделие 504АП” зі станцією постановки перешкод СП-504 для протидії переносним зенітним ракетним комплексам. І також для виснаження нашої ППО ворог використовує й крилаті ракети Х-55 з імітаторами ядерної бойової частини.
Тому цілком очевидно, що рано чи пізно мало б постати питання щодо постачання Силам оборони України більшої кількості ракет до ПЗРК, з урахуванням, що у цьому питанні ми залежні від наших союзників. Разом з тим, як відзначає Наєв, звичайно, що надважливим є питання нарощення постачання зенітних ракет до комплексів на кшталт Patriot тощо і самих систем, тим паче з урахуванням, що РФ нарощує власне виробництво далекобійного озброєння, а також ймовірно вже отримала першу партію балістичних ракет від КНДР.