Авторські статті

На сайті Алчевської міської ради з’явилася заява про вихід Алчевська з “ЛНР”

Скоро почнеться …

На сайті Алчевської міської ради з’явилася заява про вихід Алчевська з “ЛНР” і готовність повернутися до складу України на умовах амністії.

Я б не розглядав це повідомлення з тієї позиції, що бойовики одумалися. Нагадаю, що Алчевськ – це фактично один з передових міст терористів, який кишить технікою і ЗС РФ. Подібного роду “заяви” можуть служити для того, щоб «керівництво ЛНР» заявило про непідконтрольність Алчевського угруповання НВФ з виправданням в російських і терористичних ЗМІ можливого наступу останніх на сили АТО.

В Алчевську на даний момент зосереджено близько 1.5-2 тис. бойовиків і найманців, кількість техніки складає близько 100 одиниць. Це повноцінна БТГ, яка може вирішувати завдання тактичного характеру.

Раніше, силами ФСБ І ВС РФ проводилася зачистка непідконтрольних НВФ в Ровеньках і Горлівці. Тепер на всьому «передку» фактично існує єдине командування і налагоджена комунікація між підрозділами.

За іншими напрямками триває перекидання техніки та особового складу, а також проводиться ротація. Кількість кадрових російських військових у відсотковому співвідношенні становить близько 15-20%. Решта – це найманці (45%), місцеві НВФ (25%) і козачки (до 10%).

Вчорашній обстріл Горлівки окреслив подальші плани бойовиків – Майорська, Шуми, Дзержинськ, Курдюмівка, Кодема. Але навіть наявної техніки і л / с бойовиків в Горлівці, Єнакієвому, Дебальцеве та Макіївці не вистачить для вирішення «артемівської проблеми». Вони всі будуть вплутався в локальні бої за селища на північному заході Горлівки, а також за п. Луганське, смт. Новолуганське і Миронівський, м Світлодарськ.

Але, так явно позначивши наступ на півночі, бойовики можуть завдати основний удар південніше, по лінії Гранітне-Старогнатівка-Новотроїцьке-Степове. Це здається більш логічним, але знову ж таки питання впирається в те, що взяти Старогнатівський плацдарм або Маріуполь – потрібно стягнути до 70% техніки і особового складу, тим самим оголивши тил, фланги і створивши загрозу тим же Донецьку і Горлівці.

Висновок: не такий страшний чорт, як його малюють деякі ЗМІ та волонтери. Без повноцінного вторгнення РФ бойовики Маріуполь, а вже тим більше Карлівку, Костянтинівку або Артемівськ не візьмуть. Прорвемося.

Варто визнати, що скоро бойовики підуть в «наступ», але от користі від цього для них ніякої не буде. Хіба що «звільнять» пару свиноферм, приїдуть хлопці з ОБСЄ, стурбовані, потім на Генасамблеї ООН тричі стурбовані, члени мінської контактної групи заявлять про припинення вогню, а нормандська четвірка знову збереться, щоб це обговорити.

При цьому, я не вірю, що конфлікт заморозять, Путін повноцінно вторгнеться, а бойовики «звільнять» весь Донбас. З іншого боку, у нас на даний немає необхідних ресурсів для проведення військової операції по зачистці Донбасу від адептів «русского мира». Цей конфлікт ще затягнеться, але не 5 років. Все відбудеться набагато раніше і дещо несподівано.

Bohdan Miroshnikov

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України