На сайті Алчевської міської ради з’явилася заява про вихід Алчевська з “ЛНР”

Скоро почнеться …

На сайті Алчевської міської ради з’явилася заява про вихід Алчевська з “ЛНР” і готовність повернутися до складу України на умовах амністії.

Я б не розглядав це повідомлення з тієї позиції, що бойовики одумалися. Нагадаю, що Алчевськ – це фактично один з передових міст терористів, який кишить технікою і ЗС РФ. Подібного роду “заяви” можуть служити для того, щоб «керівництво ЛНР» заявило про непідконтрольність Алчевського угруповання НВФ з виправданням в російських і терористичних ЗМІ можливого наступу останніх на сили АТО.

В Алчевську на даний момент зосереджено близько 1.5-2 тис. бойовиків і найманців, кількість техніки складає близько 100 одиниць. Це повноцінна БТГ, яка може вирішувати завдання тактичного характеру.

Раніше, силами ФСБ І ВС РФ проводилася зачистка непідконтрольних НВФ в Ровеньках і Горлівці. Тепер на всьому «передку» фактично існує єдине командування і налагоджена комунікація між підрозділами.

За іншими напрямками триває перекидання техніки та особового складу, а також проводиться ротація. Кількість кадрових російських військових у відсотковому співвідношенні становить близько 15-20%. Решта – це найманці (45%), місцеві НВФ (25%) і козачки (до 10%).

Вчорашній обстріл Горлівки окреслив подальші плани бойовиків – Майорська, Шуми, Дзержинськ, Курдюмівка, Кодема. Але навіть наявної техніки і л / с бойовиків в Горлівці, Єнакієвому, Дебальцеве та Макіївці не вистачить для вирішення «артемівської проблеми». Вони всі будуть вплутався в локальні бої за селища на північному заході Горлівки, а також за п. Луганське, смт. Новолуганське і Миронівський, м Світлодарськ.

Але, так явно позначивши наступ на півночі, бойовики можуть завдати основний удар південніше, по лінії Гранітне-Старогнатівка-Новотроїцьке-Степове. Це здається більш логічним, але знову ж таки питання впирається в те, що взяти Старогнатівський плацдарм або Маріуполь – потрібно стягнути до 70% техніки і особового складу, тим самим оголивши тил, фланги і створивши загрозу тим же Донецьку і Горлівці.

Висновок: не такий страшний чорт, як його малюють деякі ЗМІ та волонтери. Без повноцінного вторгнення РФ бойовики Маріуполь, а вже тим більше Карлівку, Костянтинівку або Артемівськ не візьмуть. Прорвемося.

Варто визнати, що скоро бойовики підуть в «наступ», але от користі від цього для них ніякої не буде. Хіба що «звільнять» пару свиноферм, приїдуть хлопці з ОБСЄ, стурбовані, потім на Генасамблеї ООН тричі стурбовані, члени мінської контактної групи заявлять про припинення вогню, а нормандська четвірка знову збереться, щоб це обговорити.

При цьому, я не вірю, що конфлікт заморозять, Путін повноцінно вторгнеться, а бойовики «звільнять» весь Донбас. З іншого боку, у нас на даний немає необхідних ресурсів для проведення військової операції по зачистці Донбасу від адептів «русского мира». Цей конфлікт ще затягнеться, але не 5 років. Все відбудеться набагато раніше і дещо несподівано.

Bohdan Miroshnikov

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh