Політика

На Росії запропонували позбавляти мігрантів російського громадянства, якщо вони не хочуть воювати

На Росії глава СК запропонував позбавляти мігрантів російського громадянства, якщо вони відмовляються воювати проти України. Про це голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін сказав на військово-науковій конференції Клубу воєначальників Росії, відео опубліковане на сайті СК, пише “Медуза“.

«Поки триває спеціальна військова операція, я думаю, треба залучити їх [мігрантів] до проведення спеціальної військової операції. Якщо ти не готовий бути громадянином РФ виконувати свій військовий обов’язок, треба приймати рішення про позбавлення такої людини громадянства», — сказав Бастрикін.

Зазначається, що глава СК не вперше говорить про залучення іноземців, які отримали російський паспорт до участі у війні.

У січні 2023 року в інтерв’ю «Російській газеті» він називав доцільним «розглянути питання про пріоритетний напрямок натуралізованих громадян для участі у виконанні завдань спеціальної військової операції».

За його словами, тільки в першому півріччі 2022 року понад 60 тисяч колишніх жителів Таджикистану, Узбекистану і Киргизстану отримали російське громадянство і, «отже, не тільки права, а й конституційний обов’язок із захисту країни, яка їх прийняла».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України