Sukhoi Superjet у РФ створили разом із західними компаніями, участь яких доходила до 70%, а через санкції ще у 2019 році оголосили про імпортозаміщення
Джерело: Defence Express
Про те що санкції для РФ “лише корисні” та взагалі “не впливають”, а російська промисловість “чудово справляється з усіма складностями” відомо доволі давно. Особливо коли чергові обіцяні строки щось імпортозамістити у РФ чомусь неухильно зсуваються вправо.
І чудовий приклад цьому навіть не військова техніка, розвиток якої у РФ все більше нагадує конкурси на кращий “мангал”, а цивільна авіація, де приховати недоліки за грифом “секретно” вже важче. А точніше – відомий російський лайнер Sukhoi Superjet 100, який був створений завдяки співробітництву із західними компаніями.
Sukhoi SuperJet 100
Відмовитись від західних компонентів у РФ пообіцяли у січні 2019 року, назвавши строк початку серійного виробництва у вигляді 2023 року. А також оголосили й вартість програми на рівні 120-140 млрд рублів (за курсом на той рік – 2,2 млрд доларів).
Потім таку доволі астрономічну цифру намагались трохи применшити й у 2022 році назвали цифру у 50 млрд рублів (близько 800 млн доларів на той час), але з приміткою, що у цю суму не включено двигуни ПД-8. Але варто зазначити, що у розробку сімейства двигунів ПД у РФ було влито з 2010 року, за мінімальними оцінками 150-180 млрд рублів (приблизно, через стрибки курсу рубля, 3-6 млрд доларів США).
ПД-8 створюється на базі ПД-14, який створювали з 2006 року
А поки гроші виділялись, строки запуску виробництва вже “повністю російського” Sukhoi Superjet були все ближче. Але лише зараз очільник ОАК (“Объединенная авиастроительная корпорация”), Юрій Слюсарь повідомив, що у вересні відбудеться не просто лише перший політ “оновленого” літака, а рівень його імпортозаміщення не буде 100%.
“Всі системи вже розробляються, не всі системи на цей літак встановлені. І перший виліт літака [SSJ 100], на який ми очікуємо у вересні, 100% повністю російською [компонентною базою] не буде оснащений”, – цитують посадовця російські ЗМІ.
Тобто за чотири роки й точно не відомо скільки там сотень млрд рублів у РФ не змогли імпортозамістити цивільний літак. Але у будь-якому випадку будуть спробувати це зробити, бо в умовах санкцій у РФ кількість лайнерів Boeing та Airbus будуть постійно знижуватись.
Частина іноземних лайнерів російських авіакомпаній вже у простоїА разом із ще одним довгобудом у вигляді МС-21 та Ту-214, “імпортозаміщенний” Sukhoi Superjet має стати основою цивільної авіації РФ, а також Ірану. І якщо “Аерофлот” замовив 89 нових Sukhoi Superjet
зі строком до 2030 року, то Іран ще 40 з опціоном на стільки ж лайнерів.