Новини з Австрії

На робочому місці в Австрії допустимо і 12 градусів

Експерт із трудового права: на робочому місці допустимо і 12 градусів

Роботодавцям не дозволяється так просто знижувати температуру на робочому місці. У Постанові про робочі місця визначено температурні норми.

Ціни на енергоносії зростають. Для багатьох людей незабаром настане час тепло одягатися на роботу. У зв’язку з енергетичною кризою та високими витратами обігрівачі на багатьох робочих місцях зараз відключають. Однак є нижні межі для температури в робочому приміщенні. Харальд Брюкерн, експерт із трудового права та медицини у Віденській палаті праці розповів, які вони.

Температурний розрахунок у робочих приміщеннях визначається Постановою про робочі місця. Це залежить від фізичного навантаження на працівників та швидкості руху повітря, за словами доповідача з департаменту безпеки, здоров’я та праці.

Для робіт з невеликою фізичною напругою — наприклад, офісних — за максимальної швидкості повітря 0,10 метра за секунду (м/с) роботодавець має забезпечити температуру повітря від 19 до 25 градусів за Цельсієм, йдеться у постанові.

Від 18 до 24 градусів допускається при нормальному фізичному навантаженні — діяльність у сфері продажу чи ручної праці — та максимальній швидкості повітря 0,20 м/с.

При високих фізичних навантаженнях та швидкості повітря 0,35 м/с діє мінімальна температура у дванадцять градусів. Це стосується, наприклад, роботи на складі.

Мінімальна температура має бути досягнута і на початку роботи. Під час перерв діють інші правила. Якщо йдеться про кімнату відпочинку, необхідно забезпечити температуру не менше 21 градуса. Якщо це умивальна або душова кімната, потрібно навіть 24 градуси.

Якщо виникають конфлікти щодо опалення з роботодавцем, то першою точкою контакту є виробнича рада. Зрештою, «роботодавці зобов’язані піклуватися про своїх співробітників», каже адвокат Рафаель Шанда з юридичної фірми Körber-Risak, яка спеціалізується на трудовому праві. “Якщо ви приводите людей в офіс, ви повинні забезпечити їм тепло”.

Більш того, за низьких температур компанії наражають на ризик здоров’я своїх співробітників. Це критикує лікар Річард Кревенна, керівник університетської клініки фізичної медицини, реабілітації та медицини праці при Медичному університеті Відня: «Занадто низькі температури можуть знизити працездатність, призвести до дискомфорту, можливого ризику для здоров’я та підвищеного ризику нещасних випадків».

За словами Кревенни, застудні захворювання, респіраторні інфекції та захворювання опорно-рухового апарату, такі як болі в спині, суглобах, м’язові болі та ревматичні захворювання, можуть бути сприятливими за дуже низької температури в приміщенні. Такі захворювання вже є найчастішою причиною лікарняних листів та прогулів на роботі.

За матеріалами: https://www.heute.at/
Фото: Getty Images/iStockphoto

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України