Війна РФ проти України

На РФ формуються нові розвідувально-штурмові бригади

Нові розвідувально-штурмові бригади мають бути створені у кожній армії та армійському корпусі РФ, але дуже нагадують спробу масштабувати досвід 100-ої експериментальної розвідувальної бригади, яку хотіли розформувати через три роки після створення

Джерело: Defence Express

У Москві продовжують продовжують шукати свої особливі шляхи у військовій справі й запланували створити розвідувально-штурмові бригади. Про це з посиланням на власні джерела повідомили “Известия”, зазначивши, що такі бригади мають бути створені у кожній загальновійськовій армії та армійських корпусах.

Головними задачами нових бригад буде – штурм укріплень та розвідка у ближньому тилу ворога. Зазначається, що ці бригади отримають танки, бронетехніку, артилерії, БПЛА, бійців будуть навчати діяти у закритому просторі окопів та будівель, а за своїми навичками вони, далі цитата, “будуть рівнозначні спецназу”.

У РФ намагаються схрестити їжа з вужем та створюють розвідувально-штурмові бригади

На жаль більше деталей немає, а у російській експертному середовищу вже піднялась хвиля критики, бо на чому спирається одночасне поєднання діаметрально протилежних задач не зовсім зрозуміло. Також доволі слабко проглядаються будь-які історичні та наявні приклади.

Водночас у самій РФ ще у 2009 році створили експериментальну 100-розвідувальну бригаду (Моздок) шляхом об’єднання підрозділів з інших бригад – з 56-ої десантно-штурмової бригади забрали один батальйон, загін спецпризначення з 10-ої бригади спеціального призначення, до них додали батальйон РЕБ, дивізіон САУ, танкову та інженерно-саперну роту, загін БПЛА та зенітну ракетно-артилерійську батарею.

У РФ намагаються схрестити їжа з вужем та створюють розвідувально-штурмові бригади

У 2012 році 100-у розвідувальну бригаду пропонували навіть розформувати, аргументуючи це тим, що об’єднали абсолютно непоєднувані речі. А також бідкались, що невдало спробували скопіювали бронекавалірійський полк армії США 90-х років від яких Пентагон відмовився за досвідом операція “Буря у пустелі”.

А також активно кивали на нові розвідувальні бригади США – Battelfield Surviliance Brigade, які тоді існували і являли собою саме розвідувальні – більше за рахунок засобів радіоелектронної розвідки та БПЛА, а не бойові підрозділи. Зараз вони переформатовані на Expeditionary Military Intelligence Brigade з аналогічною суттю. Але 100-а розвідувальна бригада РФ продовжує своє існування у приблизно у тому ж організаційно-штатному стані.

А фраза, що “навички” будуть як у “спецназу” доволі сильно видає неприкритий популізм, бо якраз спецпризначенці мають значно меншу підготовку у веденні загальновійськових штурмових дій і якраз залучаються до виконання спеціальних завдань.

Штурм будівлі "спецназом", який немає жодного відношення до реальних бойових дій
Штурм будівлі “спецназом”, який немає жодного відношення до реальних бойових дій

 

Зокрема радянські армійські підрозділи спеціального призначення створювались як диверсійний засіб у глибокому тилу для знищення ракетних установок, арсеналів, баз зберігання, атак на аеродроми противника тощо. Кількість бійців у таких бригадах була на рівні 600-1000 осіб (у кадрових бригадах – 300), а строки підготовки бійців та її вартість була на порядки більша ніж умовного мотострілка.

А “амплуа” штурмовиків ці підрозділи отримали під час двох воєн у Чечні, бо виявились найбільш боєздатними підрозділами. І скоріш за все саме у такому ж стилі їх активно використовували й під час повномасштабного вторгнення, бо за оцінками західних фахівців втрати більшості бригад спеціального призначення РФ досягли рівня 90% від початкового кількісного стану.

Можливо зробити припущення, що намір створити розвідувально-штурмову бригаду пов’язаний із бажанням російського командування створити максимально універсальне з’єднання, яке має самостійно проводити розвідку переднього краю та власними силами здійснити штурм, при цьому уникаючи проблеми взаємодії з іншими підрозділами. Все це звісно у поєднанні підготовки на рівні “спецпризначенців”, але у взаємодії з власними, а не приданими, танками та артилерією і з постійною дорозвідкою своїми ж БПЛА.

Але зазвичай такий універсалізм добре виглядає лише у теорії, а на практиці призводить лише до вкрай обмеженої кількості засобів, що само по собі не дозволяє виконати “нарізаний” об’єм задач. Що звісно не означає, що нові з’єднання, які формуються у РФ, не несуть нові виклики.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України