Економіка

На ПП “Ягодин – Дорогуськ” хочуть зробити масштабну модернізацію

У межах співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) представив новий дизайн дорожнього пункту пропуску «Ягодин». Проєкт оновленого пункту пропуску розробляє компанія Miyamoto Ukraine.

Реконструкція дозволить збільшити пропускну здатність для вантажного та пасажирського транспорту щонайменше вдвічі у першу чергу за рахунок збільшення кількості смуг руху з 26 до 52.

У рамках роботи Проєкту USAID на пункті пропуску «Ягодин» планується збудувати новий вантажний термінал, створити додаткові смуги для вантажного транспорту, автобусів та легкових автомобілів, а також звести адміністративні й інженерні споруди.

“Пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ” є найбільшим в Україні та відповідно відіграє стратегічне значення у питанні експорту та імпорту вантажів між Україною та Європейським Союзом. Щоденно його лише на виїзд з України може перетинати понад 600 вантажівок. Проте навіть ця спроможність не є достатньою, зважаючи, що потреба значно більша, особливо в експортний сезон. Наша мета – щоб кожна вантажівка могла планувати виїзд онлайн за кілька днів до поїздки замість тижневого очікування. Очікуємо, що реалізація представленого проєкту дозволить вдвічі збільиити пропускну здатність “Ягодина” та прямо вплине на зростання товарообігу”, – наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Модернізація пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ": Проєкт USAID представив дизайн масштабної реконструкції

У реконструйованій зоні терміналу та новому вантажному терміналі будуть впроваджені гендерно чутливі та інклюзивні елементи дизайну. Це включатиме добре освітлені доріжки, окремі санітарні приміщення та спеціальні зони для жінок з дітьми і людей з інвалідністю, що підвищить безпеку та комфорт для всіх відвідувачів відповідно до міжнародних стандартів. Завершити всі роботи планується до кінця серпня 2025 року.

Крім того, Проєкт USAID та Miyamoto Ukraine розробляють техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для будівництва нового мосту, який уряд України планує реалізувати через програму ЄС “Connecting Europe Facility-2” (CEF-2). Завершення розробки ТЕО очікується до жовтня 2024 року.

Тімоті Мадіґан, директор Проєкту USAID відзначив: «Пункт пропуску Ягодин-Дорогуськ є стратегічно важливим пунктом пропуску для України. Ми віримо, що оновлена інфраструктура дозволить впровадити сучасні контрольні процеси на основі безпаперових технологій та автоматизованого управління рухом, що може збільшити пропускну спроможність для вантажівок приблизно 88,2%, а для автобусів — 100%».

Модернізація пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ": Проєкт USAID представив дизайн масштабної реконструкції

На сьогодні пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ” обробляє 680 вантажівок та 50 автобусів за добу. Легкові автомобілі наразі пункт пропуску не перетинають, зважаючи на обмежену пропускну спроможність та пріоритет для вантажного транспорту.

Після відкриття нового вантажного терміналу та з можливістю організації до 20 смуг для вантажівок, 12 – для автомобілів, 4 – для автобусів, пропускна здатність може зрости до 1280 вантажівок, 100 автобусів і 1000 автомобілів за добу. Завдяки цим удосконаленням пункт пропуску зможе приймати на рік до 3,5 мільйонів осіб, 242 000 автомобілів, 331 200 вантажних одиниць та 31 050 автобусів, що значно сприятиме експорту та економічному відновленню України.

Модернізація пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ": Проєкт USAID представив дизайн масштабної реконструкції

Довідково: У 2023-2026 роках USAID через проєкт «Економічна підтримка України» виділить 115 мільйонів доларів США на підтримку Уряду України для модернізації 42 пунктів пропуску, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури, Державній митній службі та «Укрзалізниці».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України