На порозі створення «супермозгу»: Вчені підключати розум людини до комп’ютера і створювати «інтернет думки»

Комп’ютерні технології та біотехнології суспільства будуть впроваджені в голову людини – в прямому сенсі слова.

Пройдуть десятиліття, перш ніж вчені здійснять задумане – підключати розум людини до комп’ютера і створювати «інтернет думки». Така технологія дозволить одержувати миттєвий доступ до даних і зв’яже розум людей між собою. Фахівці стояти на порозі створення «супермозгу», однак на їх шляху є ряд перешкод.

Для здійснення задуманого, вчені вступили на поріг міжнародного співробітництва, яке дозволить їм втілити різні новаторські розробки. Мова йде про використання комбінації нанотехнологій, тобто штучного інтелекту, з допомогою якого люди зможуть безперешкодно підключати свій мозок до хмарному сховища комп’ютерів. Це дозволить здійснювати збір інформації з Інтернету в режимі реального часу.

«Пристрої могли б пересуватися по судинній мережі людину, долаючи гематоенцефалічний бар’єр і точно всередині клітин мозку», – пояснив Роберт Фрейтас молодший, старший автор дослідження.

Дослідники стверджують, що інтерфейси не зупиняться на з’єднанні людей і комп’ютерів. Мережа мізків також може допомогти сформувати ті, що смороду називають «глобальним супер-мозком», який дозволив би людям мислити колективно.

Нещодавно вчені провели дослідження, в ході якого поєднали людський мозок кількох учасників. Вони виконували колективні завдання граючи в тетріс, де кожна людина координував фігури, підбираючи їх разом при падінні.

Незважаючи на функціональність експерименту, проект все ще перебувають у зародковому стані в порівнянні з тім, що, за словами дослідників, буде існувати в майбутньому.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh