На Полтавщині провели реколекції для греко-католицьких подружніх пар

З 19 до 21 серпня у медичному центрі «Нові Санжари» пройшов перший тур реколекцій для подружніх пар. Її учасники — 15 родин Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ з Полтави.

Слід зазначити, що дані реколекції відбуваються завдяки жертводавцям та за сприяння комісії у справах родини Харківського екзархату, яку очолює о. Ігор Табака.

Часом проведення реколекцій обрали вихідні, адже парафіяни — люди працюючі. Крім того, більшість із них мають дітей, яких потрібно залишити на когось (що зручніше зробити на час суботи-неділі). Лектором протягом всього часу була кандидат психологічних наук Людмила Гридковець.

Науковець з великими досвідом практичної роботи намагалася балансувати між теоретичною частиною і практичною складовою. У самої Людмили — щаслива родина, у якій шестеро дітей, то ж вона як ніхто інший могла розповісти про секрети здорової у стосунках сім’ї. Ознайомча частина розпочалася увечері п’ятниці. У якості лекторії учасникам слугував актовий зал медичного центру. Для кращого спряйняття пані Людмила просила подружні пари сідати в коло, щоб отримувати ефект семінару й дискусії, а не просто лекторну аудиторію. Кожне подружжя мало трохи відкритися: хтось з подружжя представляли себе і свою половинку та розповідали якусь цікаву історію про власну родину.

Те, що перед учасниками досвідчений спікер — сумнівів не виникало. Людмила Гридковець — не тільки фаховий вчений, але й дуже артистична й емоційна людина, від чого її розповіді ще краще закарбовувалися. Реколекції були поділені на кілька блоків. Заняття стосувалися і родинних травм, і сексуальних циклів подружжя, і виховання дітей. Зал був зручний і для показу кіно, чим організатори скористалися.

Серед стрічок, які переглянули учасники – «6000 пунктів до неба» — німецька короткометражка про те, що варто думати про добрі справи, які ми робимо для людей у своєму житті. «Джон» — документальна робота про травму дитини, яку батьки на 9 днів залишили у дитячому будинку і про зміну її поведінки протягом цього короткого часу. Звісно, Бог супроводжував це навчання. І у суботу, і у неділю день розпочинався зі Святої Літургії.

У своїх розповідях про подружнє щастя Людмила Гридковець також багато опиралася на Бога і його любов, адже у здоровій родині передовсім має бути трикутник: Бог — чоловік — жінка. Ввечері суботи учасники мали інше «домашнє завдання»: розповісти про випадок в їхньому житті, коли ставалося справжнє чудо. Закінчилися реколекції своєрідною дискусією. Кожен бажаючий міг поставити спікеру питання щодо проблем своєї родини, виховання дітей, негараздів у родині і отримати фахову відповідь. Для тих, хто соромився зробити це публічно, була змога написати запитання на папірці. Уже під час цього блоку парафіяни по-справжньому розкрилися і говорили про речі, про які не наважували розповідати на початку. Наприкінці навчання пані Людмила та отець Ігор отримали подарунки від родини о. Юрія та Валентини Кролевських — трилогію-бестселлер Регіни Бретт про Бога та книгу Януша Корчака про виховання дітей.

Марта Бджола, прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ м. Полтави

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh