Китайські археологи відзвітували про те, що їм вдалося виявити стоянку давніх людей, вік яких сягає більш ніж 10 тисяч років. Вчені проводили свою роботу на північному заході Китаю. Відповідна інформація підтверджується місцевими засобами масової інформації.
Сліди проживання в цих краях древніх людей були знайдені в печері, що в повіті Зимунай. Фахівці вже неодноразово говорили, що даний регіон слід вивчити ретельніше, адже раніше вони знаходили там, крім усього іншого, кам’яні знаряддя праці та побуту. Наукові співробітники дослідницької групи факультету археології та культурних цінностей, вивчення особливостей їх обробки, а також аналіз змін у пластах гірських порід дозволив встановити, що стародавні люди жили в печерах в епоху пізнього палеоліту в районі 10 тисяч років тому.
Крім основної великої печери, китайські експерти також обстежують десять її відгалужень, які, в результаті, становлять єдину карстову систему. Синьцзянські археологи раніше змогли виявити там уламки древньої керамічної посуди. Пізніше до їх роботи підключилися також фахівці з університету Пекіна.
Варто додати, що епоха пізнього палеоліту підійшла до кінця близько 10 тисяч років тому. Моментом, ознаменовавшим це, стала поява землеробства.