ЄС|NATO

На півдні Туреччини запустили четверту по довжині в країні спеціалізовану приміську залізничну лінію

Проїзд на залізниці буде безкоштовним до кінця року.

На півдні Туреччини у місті Газіантеп із населенням понад 1,5 млн чоловік розпочато комерційну експлуатацію приміської залізничної лінії Gaziray. Це четверте після Стамбула, Анкари та Ізміру місто, де збудовано спеціалізовану приміську лінію.

Про це пише ЦТС з посиланням на Railway Gazette.

У церемонії відкриття лінії взяв участь президент Туреччини Реджеп Ердоган, який оголосив, що проїзд лінією буде безкоштовним до кінця 2022 року.

Двоколійна приміська лінія довжиною 25,5 км проходить паралельно двом шляхам для поїздів далекого прямування та регіональних.

Ключовими компонентами проекту Gaziray стали будівництво підземної ділянки довжиною 5 км, яка замінила наземну в центрі міста, та спорудження 16 станцій, у тому числі чотирьох підземних, а також 12 надземних та підземних переходів.

Проект розроблено спільно інфраструктурним підрозділом залізниць Туреччини (TCDD) та міською радою Газіантепу в рамках програми модернізації та електрифікації магістралі Мерсін – Адана – Османія – Газіантеп.

Вагони із алюмінієвими кузовами для поїздів нової лінії виготовляє державна компанія TÜRASAŞ.

Контракт вартістю 47 млн ​​євро на постачання восьми чотиривагонних електропоїздів місткістю 1000 пасажирів і розрахованих на рух зі швидкістю до 120 км/год був підписаний на початку 2021 року.

Їх постачання заплановано на першу половину 2023 року. Поки по лінії курсують поїзди з парку Анкари.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України