Подорожі

На пару днів: 5 міст Італії для насиченого вікенду

Італія — країна велика і багатогранна. Щоб як слід познайомитися з нею, доведеться витратити рік, а може, і не один. А що, якщо у вас всього пару днів? Для пляжного відпочинку замало, Рим чи Флоренцію — вікенду явно не вистачить, щоб все обійти і побачити…

Піза

Місто, який прославився на весь світ завдяки архітектурного дива — Пізанської вежі, дзвіниці, яку кожен мандрівник зобов’язаннями язаний «врятувати» від падіння, ну, хоча б на фото. За цим сюди і багато приїжджають, але місто багатий і іншими цікавими місцями, і однозначно рекомендуємо заглянути сюди на кілька днів.

За довгу історію Піза встигла змінити чимало держав і правителів, але при цьому зберегла свій дух і свої скарби, а основну їх масу становлять собори і храми, які самі по собі є архітектурними шедеврами. Баптистерій Святого Іоанна, собор Дуомо, церкви Санта-Марія-делла-Спина, Сант-Фредиано, Сан-Франческо-деї-Ассізі, Санта-Катерина і багато інші зачаровують як зовні, так і всередині.

Піза — місто студентів, саме сюди приїжджають вчитися десятки тисяч молодих людей з усієї Італії і не тільки. Разом вони становлять понад 60% жителів міста. І як ви вже здогадалися, в Пізі зовсім не нудне життя, адже молодь регулярно влаштовує масу розваг: концерти, театральні вистави, вечірки і новини на великих площах міста, а також вздовж річки Арно. А якщо втомитеся від усього, вирушайте за тишею і спокоєм парки або в знаменитий Ботанічний сад Пізи, який вважається найстарішим у світі.

Варто приділити час і увагу галерей, музеїв і палаців Пізи. Для тих, хто хоче ще більше перейнятися історією храмів і соборів міста — Музей Опера-дель-Дуомо, любителів мистецтва і живопису обов’язково варто відвідати Museo della Grafica, а шанувальники науки можуть сміливо вирушати в Пізанський університет і одразу в 5 найцікавіших музеїв, які при ньому працюють. І не забудьте про палаці Тосканеллі, в якому колись Джордж Байрон написавши свого «Дон Жуана», а також Королівському палаці Палаццо-Реалі, Палаццо Ланфранчи та палаці Агостіні.

Завдяки Шекспіру, за Вероною закріпився статус всесвітньої столиці закоханих, адже на вулицях цього міста і розігралася його безсмертна історія кохання Ромео і Джульєтти. Донині місцеві жителі регулярно влаштовують у будинку Джульєтти концерти, читання Шекспіра і театральні постановки, а також тематичні екскурсії по місту.

Верона внесена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і, приїхавши в місто, ви самі зрозумієте чому. Обов’язково відвідайте старовинний замок-фортеця Кастельвеккіо, прогуляйтеся вздовж річки Адідже, яку прикрашають старовинні арочні мости, підніміться на вежу Ламберті і помилуйтеся містом з висоти пташиного польоту, загляньте в собори і базиліки міста. Ах так, і, звичайно ж, музеї. Їх у Вероні чимало: Музей сучасного мистецтва, Музей фотографії, Лапиадриум, Археологічний музей і т. д. Детальніше про всіх музеях Вероні можна дізнатися тут.

Турин також вважається європейською столицею бароко, адже в цьому місті збереглася значна кількість палаців, замків і споруд тієї видатної епохи. Королівський палац, Палаццо Мадам, замок Валентіно, Палаццо Каріньяно і багато інші захоплюють всіх гостей та жителів міста своїм зовнішнім поглядом і внутрішнім оздобленням.

Одна з головних визначних пам’яток Італії — її кухня, і в яке місто ви не потрапили, вам представитися можливість в цьому переконатися. Будучи в Турині, в місті, який подарував світу різотто, ви просто зобов’язаннями пов’язані спробувати це корисне і смачне блюдо, і краще — у віддалених від туристичного центру закладах.

Якщо за кілька днів у Турині вам якимось дивним чином вдасться відвідати всі цікаві місця і ще залишиться час, то зробите поїздку по околицях міста, знамениті королівські резиденції або ж вирушайте на дєньок в Альпи, адже місто розташоване якраз біля підніжжя гір.

Донині в Лукка збереглися древні фортечні стіни, які оточують центральну частину міста, зберігаючи непередавану атмосферу середньовіччя. Доповнює її безліч соборів і базилік міста: соборна церква Святого Мартіна, базиліка Святого Фридиана Лукка, базиліка Сан-Мікеле-ін-Форо, церква Сан-Джованні і багато інших.

Справжня радість для очей — це Лукка навесні, коли зеленіють дерева, розквітають квіти, і одне суцільне задоволення гуляти по місту. А якщо комусь здасться мало зелені, то вирушайте в ботанічний сад або ж в палац Пфаннер, який крім свого прекрасного фасаду радує і чудовим садом.

Виїхати голодними з Лукки не вийде — десятки ресторанчиків так і манять шедеврами тосканської кухні, і у кожного з них своя історія. Оскільки містечко невелике, провінційний, то тут ви можете порадувати себе натуральними фермерськими продуктами.

Падуя — старовинне італійське місто з вузькими брукованими вуличками, невеликими старими будинками, маленькими садками, стильними кафе і ресторанами і великими галасливими площами. Відома Падуя тім, що тут живий (і донині покоїться) покровитель міста — Святий Антоній, також можна побачити неймовірні фрески Джотто і помилуватися десятками унікальних архітектурних ансамблів.

Незважаючи на відносно скромні розміри міста, саме в Падуї знаходиться найбільша в Італії, а за сумісництвом ще й дуже красива площа Прато-делла-Валле. Це справжній зелений оазис в самому серці міста, оточений каналами з містками і 76-ю статуями. У вихідні та святкові дні тут завжди гамірно і весело, проходять ярмарки та концерти.

Особливої уваги заслуговують собори і базиліки Падуї, які обов’язково варто побачити: базиліка Святої Іустини, капела Сан-Феліче, базиліка Святого Антонія і капела Сан-Джорджіо, капела Овертари, ораторій Скуола дель Санто, капела Скровеньі і багато інших. Крім зовнішньої краси, вони примітні тим, що всередині прикрашені фресками знаменитих італійських майстрів: Джотто, Тиціана, Паоло Веронезе.

І не забудьте відвідати Падуанський університет, його Ботанічний сад та музейний комплекс Еремітані. Днями в Падуї обіцяють бути насиченими.

Проживання: 3* — від €45,4* — від €75.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України