Авторські статті

На митниці почалися кадрові призначення колишніх регіоналів

Нова митниця зламалася – несіть стару

Про це повідомила Шарлота Хмельницька на своїй сторінці у фейсбук. Про своєї звільнення та причини вона повідомила 11 вересня.

Я йшла працювати сюди, коли Максим Нефьодов починав будувати нову установу без корупції, контрабанди та багаторічних схем. Мене тоді перехопила команда Олексія Лукашука та Аліси Костенко. Багато людей тоді схантили саме з Мінрегіону.

Було багато сподівань, планів та амбіцій, але сталося не так, як гадалося. Однак, я ні на секунду не шкодую, що тоді перевелася з Мінрегіону сюди.

Тут я «подорожчала, як експерт» у три рази. Навчилася робити аналіз бізнес-процесів, розробляти KPIs та розбиратися у темах, які абсолютно були мені не властиві. Люди 6 років вчаться на це, мають 20 років стажу, а я мала дебатувати з ними на рівних, щоб добитися бодай якихось змін.

Мені пощастило працювати у класній команді, де я відчувала себе, як в родині. Однак, є мінус у такій моделі колективу, бо коли йде один – розвалюється все.

Наш департамент намагався робити прогресивні речі, які не властиві держслужбі – за це нас всі ненавиділи та ненавидять досі. Наприклад, нами був затверджений Стратплан, до якого були прив‘язані надбавки, та відповідно до якого всі мали звітуватися. Звісно, це не подобалося старим митникам. Вони звикли, щоб зарплата була однакова для всіх, тому першим наказом після звільнення Нефьодова було відмінити Статплан (оце знайшли найбільше зло).

Я вже мовчу про катастрофічне небажання щось змінювати: “так працює і нормально”, “навіщо нам скорочувати кількість непотрібних звітів”, “для чого NCTS (європейська транзитна інформаційна система), коли всі їздять і так” і цей список ще дуже довгий.

Ще був цікавий наказ про заборону публікувати дописи в соцмережах про роботу. Навіть змушували кожного працівника підписатися в аркуші ознайомлення. Словом, було весело, однак, сьогодні лише про хороше (погане треба розповідати під протокол).

Нас просили не повторювати долю команди Супрун, а залишитися та продовжувати реформи. Особисто я щиро намагалася це робити ще чотири місяці. Наш директор не витримав раніше – після чергового невиконання обіцянки нового в.о. Голови запустити проєкт про трансформацію Держмитслужби у формат єдиної юридичної особи.

І коли старі митники зловтішаються «а що вони зробили?» – я відверто кажу: «нічого». Зміни не відбуваються за місяць чи півроку – вони плекаються роками.

Зараз прийшов новий в.о. Голови і почалися кадрові призначення колишніх регіоналів.

«Або змінюєшся ти, або змінюй обстановку» – сказали мені на митниці. Я обираю друге, дякую.

Дякую, моя нова митнице, за все! Особливо за деяких людей

P/S: як бачите, від роботи на Митниці у мене іноді випрямлялося волосся))

 

Опубліковано Sharlotta Khmelnytska Пʼятниця, 11 вересня 2020 р.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

17 − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.