Авторські статтіТехно

На МКС випробували робота для захисту космонавтів від інопланетян

Освоювати нові світи астронавти будуть в компанії з штучно створеними компаньйонами, які зможуть виконувати деякі функції екіпажу і знизять ризики команди при зустрічі з позаземними організмами.

Як повідомили в Airbus, на МКС випробували самонавчаючого робота для допомоги космонавтам. Перша стадія експерименту проходила під контролем космонавта Александера Герста. Замовлення на розробка робота надійшов від Німецького центру авіації та космонавтики (DLR). Космічний помічник отримав назву CIMON, що означає Crew Interactive MObile companioN, а в перекладі на російську – інтерактивний мобільний компаньйон для команди.

Випробування CIMON пройшли на МКС в модулі Columbus і, як зазначив Александер Герст, з першою частиною робот впорався. Він успішно освоює простір модуля,  і накопичує інформацію про все, що його оточує: особи, предмети, повороти. Сферичного виду робот може пересуватися завдяки автономної системи навігації (по типу парктроніків в автомобілях), яка заміняє йому органи зору. Також пристрій вже запамятало і внесло в свою пам’ять особи Герста. Обличчя і голос самого робота погодили з керівником експерименту, щоб Герсту було максимально комфортно комунікувати з новим «космонавтом».

На МКС испытали самообучающегося робота для защиты космонавтов от инопланетян

CIMON обладнань ІІ IBM Watson. Таким чином, він здатний перетворювати і чути людину, розуміти і вести діалог. Система розпізнавання осіб і голосу можуть зчитувати наявні дані і поповнюватися ззовні. Випробування триватимуть ще 6 місяців. На наступних етапах CIMON збере кубик Рубіка і візьме участь у медичному експерименті в якості літаючої відеокамери.

Як вважають інженери, робот буде не тільки справно допомагати космонавтам, але завдяки накопиченій інформації зможе пропонувати вирішення проблем і попереджати про технічні неполадки.

Таке досягнення робототехніків важко переоцінити. Цей помічник зможе виконувати роботи, які можуть коштувати життя космонавтів. Наприклад, усувати поломки в умовах екстремальних температур або при відсутності освітлення або кисню. Також він може бути використаний для захисту космонавтів під час можливого зіткнення з гуманоїдами, які, як вважають багато експертів рано чи пізно відбудеться.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України