Прокурори Львівської області скерували до суду обвинувальний акт щодо 39-річного мешканця Львівського району, якому інкримінують вимагання та насильство щодо працівника правоохоронного органу (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 345 КК України), про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.
За даними слідства, упродовж січня-лютого 2026 року обвинувачений погрожував колишній партнерці оприлюднити її інтимні фото в інтернеті. Для цього він створив фейкову сторінку у TikTok із персональними даними жінки. Спочатку за нерозповсюдження зображень чоловік вимагав 15 000 доларів США, а згодом, дізнавшись про відсутність у потерпілої таких коштів, знизив суму до 5 000 доларів США.
Жінка звернулася до правоохоронців і надалі діяла під їхнім контролем. Під час зустрічі для передачі грошей обвинувачений, щоб залякати потерпілу, продемонстрував травматичний пістолет. Після отримання коштів він намагався втекти автомобілем, однак був затриманий у порядку ст. 208 КПК України.
Під час затримання, за версією слідства, чоловік розпилив газовий балончик в очі поліцейському та кілька разів ударив його по голові. Крім того, у суді вже перебуває ще одне кримінальне провадження щодо цього ж обвинуваченого.
Слідство встановило, що наприкінці квітня 2025 року він викрав знайому із зупинки у Жовкві, вивіз її до лісу, побив та зґвалтував. Після повідомлення про підозру суд обрав йому запобіжний захід із правом внесення застави, і після її сплати чоловік вийшов на волю.
Після вчинення нового злочину заставу стягнули в дохід держави, а самого обвинуваченого взяли під варту без права внесення застави. Обидва кримінальні провадження наразі розглядає суд.
В Офісі Генерального прокурора нагадали, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
