На Львівщині шукатимуть спонсорів, щоб оплатити перепоховання останків Коновальця

Документи щодо перепоховання останків полковника Армії УНР, команданта УВО, голови Проводу українських націоналістів, першого голови ОУН Євгена Коновальця вже надіслали до Міністерства кордонних справ. Про це «Погляду» розповів голова Жовківської районної ради Тадей Швай.

«Ініціатива перепоховання останків Євгена Коновальця виникла давно. Депутат райради Роман Брезіцький ще торік їздив до Нідерландів, у Роттердам, на могилу Євгена Коновальця. Він привіз з могили полковника землю, натомість зашківську землю завіз туди. Саме тоді й виникла ініціатива перепоховати прах Коновальця. Звісно, ми пропонували зробити це у Зашкові, але зараз йдеться про перепоховання в Україні, бо розуміємо, що це варто було б зробити у Києві, але, очевидно, центральна влада неготова до цього, тому, можливо, – у Львові. Українська громада канадців, яка доглядає могилу у Роттердамі, не проти перевезення прах Коновальця в Україну. Ми надіслали вже документи до Міністерства закордонних справ. Але, як з’ясувалося, є кілька ініціатив про перезахоронення праху і тому, щоби це не відбувалося уроздріб, ми вирішили звернутися до обласної ради щодо створення всеукраїнського оргкомітету з перезахоронення праху Коновальця. Львівську обласну раду ми просимо створити оргкомітет і включити у нього представників Жовківської райради», – розповів Тадей Швай.

На перепоховання потрібна велика сума грошей, але доки нема рішення МЗС, про кошти говорити зарано. «Це дуже копітка справа і ми розуміємо, що навряд чи перевезення останків відбудеться цього року і, дай Бог, щоби це сталося наступного. Наразі ми чекаємо на рішення Міністерства закордонних справ. Коли буде офіційна відповідь про повернення праху, тоді ми будемо шукати кошти. Чи будуть це спонсорські кошти, чи з бюджету, наразі важко сказати. А зараз нам треба принципово отримати дозвіл. Думаю, якщо цей дозвіл ми отримаємо, то питання коштів не стоятиме», – зазначив голова райради.

На запитання ж чи не спровокує перепоховання останків полковника Євгена Коновальця чергової хвилі так званих антифашистських рухів, пан Тадей зазначив: «Фашисти роблять антифашистські мітинги. За що боровся Коновалець? За незалежну Україну. За що боровся Бандера? За незалежну Україну. Вони не були загарбниками, вони не прийшли на чужу землю, вони не завойовники, вони захищали своїх рідних. Якби не було Коновальця, Бандери, не було б України, не було б президента України, не було б Верховної Ради України. А ті, хто пошкоджує пам’ятники національним героям – недолугі. У нас є дуже мудрі люди і в Донецьку, і в Луганську, і в Одесі, і у Львові, і в Івано-Франківську, і вони розберуться, хто фашист, а хто не фашист та хто бореться за свою рідну землю».

Володимир Омельчук.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh