Війна РФ проти України

На Київщині триває боротьба за землю діючої військової частини з протиповітряної оборони, яку у 2016 році було виведено на користь третіх осіб

У с. Віта-Поштова, що знаходиться за 10 км до в’їзду в столицю, організовано оборудку, наслідком якої стало виведення із земель оборони близько 20 га території діючої військової частини з протиповітряної оборони, ринковою вартістю близько 200 млн грн.

Про це повідомили у МОУ.

Ця земельна ділянка є критично необхідною для Міністерства оборони України, оскільки під виведеною із державної власності землею знаходяться кабельні лінії зв’язку та антенно-мачтові споруди, які забезпечують несення бойового чергування з протиповітряної оборони.

Їх пошкодження або знищення може завдати збитків державі та призведе до зниження бойової готовності та оборотоздатності держави.

У зв’язку з наявністю нагальної проблеми, яка потребує швидкого реагування, спрямовано максимум зусиль щодо відновлення прав оборонного відомства на земельну ділянку військової частини.

Відтак у роботі щодо повернення конче необхідної військової інфраструктури задіяні структурні підрозділи Міноборони, прокурори Київської спеціалізованої прокуратури у військові та оборонній сфері Центрального регіону, представники та керівництво Держгеокадастру, Мінагрополітики та Мін’юсту.

Судове засідання по цій справі відбудеться 1 грудня 2021 року о 12:00 у приміщенні Київського апеляційного суду. Кожен небайдужий до національної безпеки громадянин може бути присутній на слуханні.

Нагадаємо, ще в середині минулого століття Міністерству оборони було відведено близько 30 га землі в с. Віта-Поштова Київської області під будівництво військової частини.

На цій території зведено казарменно-житловий фонд, кабельні лінії зв’язку та живлення військового містечка. Розбудовано також і військову інфраструктуру для виконання бойових завдань по охороні повітряного простору України.

У 1993 році за результатами проведеної Держкомземом інвентаризації, підтверджено приналежність цієї території до земель оборони та її  використання за цільовим призначенням у повному обсязі.

Проте, це не зупинило окремих посадовців, які в розріз державних інтересів протягом 2016 року протиправно вивели із земель оборони землю на користь третіх осіб.

Наразі здійснюється досудове розслідування кримінального провадження щодо факту розкрадання земель оборони на території с. Віта-Поштова, у якому проводяться слідчі гласні та негласні розшукові дії. Паралельно в Київському апеляційному суді слухається цивільна справа, про витребування території військової частини на користь Міноборони.

Міністерство оборони України завжди стоїть на захисті інтересів держави та не допустить послабити її обороноздатність. Оборонне відомство зробить усе, аби всі спроби протиправного привласнення земель оборони були попереджені, а винні – притягнуті до відповідальності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України