Авторські статтіДіаспора

Італія на другому місці в світі по старінню населення

Населення Італії старіє, а люди стають самотніми. Про це йдеться в щорічній доповіді з проблем демографії Національного інституту статистики (Istat).

Згідно з офіційною статистикою, на 100 молодих італійців в даний час доводиться 168,7 літніх громадян, що виводить країну на друге місце у світі по старінню населення. Гостро стоїть в країні і проблема так званого соціального самотності, що відбивається на життя літніх людей: за даними експертів, самотні літні люди проводять по десять і більше годин в день без будь-якого спілкування з іншими людьми. Примітно також, що 17% громадян в Італії відчувають себе практично повністю позбавленими будь-якої соціальної підтримки.

Чисельність населення в Італії також скорочується вже 9 рік поспіль: на перше січня цього року в країні проживало трохи менше 60,5 млн осіб, у тому числі 5,6 млн іноземців. За останній рік населення країни зменшилося відразу на 85 000 чоловік.

В країні зареєстрували також рекордне зниження народжуваності. Ще в лютому Istat повідомив, що рівень народжуваності досяг історичного мінімуму, починаючи з моменту утворення єдиної італійської держави в 1861 році. У 2017 році в Італії народилося всього 464 000 дітей.

Згідно з останньою доповіддю Istat, в країні є й інші серйозні проблеми: лише 18,5% молодих людей вдається самостійно, без допомоги родичів і знайомих отримати вищу освіту, а знайти роботу самостійно вдається лише 15% молодих людей. Згідно зі статистикою, понад 47% італійців отримують робоче місце, використовуючи «неформальні канали».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.