Авторські статті

На Донбасі фактично відбуваються етнічні чистки – людей убивають за проукраїнську позицію

“Проти більшої частини населення Донбасу нині фактично розгорнуто етнічні чистки – людей вбивають за проукраїнську позицію, за вітання “Слава Україні!”, за вишиті сорочки. Аби покласти цьому край, зараз першочергово слід розглянути в парламенті законопроєкти про люстрацію. Якщо не проведемо люстрації – у нас і далі буде безлад і беззаконня, і далі в лавах органів місцевого самоврядування й міліції залишатиметься агентура Москви, терористи, саботажники, сепаратисти”.

Про це 12 травня 2014 року заявив лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок під час засідання Погоджувальної ради парламенту.

Голова ВО “Свобода” підкреслив: учорашній псевдореферендум на сході країни відбувався під дулами російських автоматів. Це відбувалося усупереч усім вимогам міжнародного права, Конституції і законів України.

“Б’юлетені виготовляли на принтері; є чимало фактів, коли органи правопорядку вилучали ці папірці з уже наперед проставленими позначками. Звісно, ми не заперечуємо, що є певна частина наших громадян, лояльних до Росії, які бачать своїм “прєзідєнтом” Путіна, хочуть приєднання до Москви та ностальгують за Совєцьким Союзом, але водночас є абсолютна більшість проукраїнських мешканців Донбасу, яка дотримується зовсім инших позицій. І, власне, проти цієї більшости, яку чомусь не згадують Партія регіонів і комуністи, розв’язано етнічні чистки. Людей фактично убивають за те, що вони є українцями, за те, що вітаються “Слава Україні!” та носять вишиті сорочки – ось такі справжні події на Донбасі. І це нині творить купка сепаратистів, яку скеровують російські диверсанти за прямими вказівками Москви”, – заявив Олег Тягнибок.

Москва, за словами лідера українських націоналістів, зацікавлена дестабілізувати ситуацію в Україні і штучно створює громадянське протистояння. По суті, усілякі “народні республіки” у східних областях – це кримінальні терористичні організації, які діють під керівництвом російського агресора. Будь-яке сприяння діяльності цих бойовиків, участь у їхніх заходах, фінансування з боку окремих громадян України, а особливо народних депутатів від ПР та КПУ, які світяться там, на переконання Олега Тягнибока, слід карати позбавленням мандатів та кримінальною відповідальністю.

“Комуністи і “регіонали” зараз розповідають про єдність України, а самі насправді жодного разу не засудили дій своїх однопартійців у Криму. Нині дехто із цих осіб навіть бере участь у сепаратистських шабашах та фінансує заколотників. Усі ці дії окремих представників органів місцевого самоврядування, так званих народних депутатів є підставою для притягнення їх до кримінальної відповідальности”, – переконаний Олег Тягнибок.

Він підкреслив, що головною перешкодою у боротьбі з сепаратизмом і путінськими диверсантами на сході України є саботаж та пособництво правоохоронних органів, органів влади та суддів.

“Обурюють рішення окремих судів, коли відпустили під заставу у 60 тисяч гривень начальника Одеської міліції Нетребського, коли відпустили й дали втекти заступнику начальника Одеської обласної міліції Фучеджи. Я також був в Одесі – люди розповідали, що там виробляла міліція, коли з-за їхніх спин терористи стріляли в мирних мешканців. Узагалі не варто тут розповідати про якийсь “юга-васток” – нема такого, є єдина Україна і є окремі групи на Донеччині, які дозволяють собі сепаратистські висловлювання і дії.

Аби покласти цьому край, зараз найважливішим є розгляд у парламенті законодавчих ініцятив про люстрацію. Якщо не проведемо люстрації – у нас і далі буде безлад і беззаконня, і далі в лавах органів місцевого самоврядування й міліції залишатиметься агентура Москви, терористи, саботажники, сепаратисти. Фракція “Свободи” також пропонує внести на розгляд парламенту законопроєкт №4828 про невідкладні заходи з підвищення професійного рівня співробітників правоохоронних органів. Зокрема, ми пропонуємо провести спеціяльну переатестацію співробітників органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, органів охорони державного кордону, створивши для цього спеціяльні атестаційні комісії із залученням громадськости до їх роботи. Також коли розглядатимемо зміни до Конституції, треба врахувати нашу вимогу щодо скасування депутатської недоторканности – це надважливо і є однією із частин проведення люстрації”, – наголосив Олег Тягнибок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України