Вчені провели дослідження, яке показало, що дитячий розум сильно підданий впливу. В сучасному світі такий вплив на підростаюче покоління надають роботи.
Учені з Великобританії в ході експерименту встановили, що діти більше за дорослих схильні до впливу роботів. В ході проведення досвід, дітям було запропоновано стати учасниками тесту Аша, який відомий ще з середини минулого століття і визначає рівень схильності до конформізму. В ході дослідження кожен його учасник повинен був вибрати дві однакові по довжині смужки з чотирьох запропонованих.
Результати показали, що при проходженні тесту поодинці, дитина безпомилково вибирає правильні смужки, а якщо присутні і інші учасники експерименту, то помилок значно більше. Вчені з університету Плімута вирішили ускладнити завдання і відправили проходити дітей даний тест разом з роботом, який був запрограмований на неправильні відповіді спочатку. В результаті кількість помилок склала близько 74%. Таким чином вчені застерігають батьків від надмірного взаємодії дітей з сучасними гаджетами, які також згубно впливають на малюків і підлітків.
Подібний тест провели і з участю дорослих. Встановлено, що на них робот все ж не мав впливу. Нагадаємо, раніше японський інженер Хіросі Ісігуро, відомий розробкою реалістичних андроїдів, представив нового робота, маска якого нагадує обличчя дитини. Зазначається, що у робота є міміка, він запрограмований на моргання і здатний рухати головою.