Економіка

На ділянці водогону Інгулець – Південне встановлюють насоси

На першій ділянці магістрального водогону встановлюють насоси

На ділянці водогону Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг) протяжністю 26 кілометрів встановили вже 5 із 17 насосів, які будуть забезпечувати подачу води.

Основних насосів буде 11, їх потужність – 1250 кВт. Інші – аварійні та резервні, передбачені на випадок проблем з електропостачанням.

Це насоси з Польщі, виробником є спеціалізоване підприємство Hydro-Vacuum.

Процес встановлення насосів кропіткий та послідовний, адже вони є одним із ключових елементів системи водопостачання.

Коливання тиску в них викликають вібрації корпусів, тому спочатку будівельники формують та армують спеціальні тумби, на яких влаштовують насоси.

Наприкінці тижня встановлюватимуть обладнання на найбільшій насосній станції, яка розташована на водозаборі з р. Інгулець. Для виконання робіт задіють кран вантажопідємністю 200 тонн.

Паралельно проводять роботи з бетонування стін, армування та монтажу опалубки на насосних станціях.
Будівництво магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» це наймасштабніший проєкт Агентства відновлення. Його довжина – 145 км, загальна протяжність трубопроводів – 300 км в одну нитку.

Загалом маємо готових 293 км (89%).

Агентство відновлення почало працювати над проєктом вже в перші дні після підриву Каховської ГЕС. Паралельно з проєктуванням розпочалося будівництво.

Тим часом на кожній із ділянок працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Окремо за сприяння Проєкт USAID “Економічна підтримка України” буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону.

Усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів будуть оприлюднені одразу після проходження експертизи, – про це повідомили у Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України