На чому економлять українці в новорічні свята

Економічний спад змушує українців економити на новорічних подарунках, але святковій атмосфері і застіллю бути.

У 2014 році купівельні настрої населення України, згідно з дослідженнями GfK Ukraine, впали майже на 40%. Так, у листопаді 2013 індекс споживчих настроїв становив 85,5 п., А в листопаді 2014 – 53,4 п.

Такий стрімкий спад пояснюється зниженням купівельної спроможності населення, девальвацією гривні, інфляцією споживчих цін та іншими факторами. Але девальвація девальвацією, а свята ще ніхто не відміняв.

Про те, як змінювалися споживчі переваги українців, як “затягувалися ремені тугіше”, і від чого довелося відмовитися, – в нашому дослідженні.

Відмова від дорогих подарунків
За статистикою міжнародного центру інтернет-торгівлі Allbiz, в першу чергу українці вирішили “зекономити на жінках”. Прекрасна половина населення України залишиться без ювелірних прикрас (падіння попиту на 14,45%).

У кращому випадку жінки знайдуть під ялинкою парфумерію або косметику. Хоча і на цю традиційну продукцію ажіотажу не було: зростання попиту в грудні склав всього 10,5% (тут і далі по тексту% вказані в порівнянні із середньорічними обсягами запитів).

Також оптимізація витрат торкнулася сегмента бізнес-подарунків. Українські компанії менше замовляли для корпоративних подарків бізнес-сувеніри (спад на 12,4%), медалі та нагороди (-2,6%), які традиційно розглядаються, як презенти діловим партнерам. Наше опитування показало: кожна п’ята опитана українська компанія значно урізала кількість корпоративних подарунків.

Карнавальні костюми замість вечірніх суконь
Напередодні дитячих ранків і дорослих корпоративів в 4 рази зріс попит на карнавальні костюми.В той же час вечірні вбрання шукали рідше, ніж у середньому за рік (-29,3%). Ймовірно, українці вирішили заощадити на них і зустріти Новий рік в костюмах Діда Мороза або Снігуроньки.

Подорожі відійшли на другий план
У році, що минає спостерігався пік попиту на туристичні путівки з квітня по липень, а ось зимового піка не було. Більш того, в грудні кількість запитів на подорожі знизилася на 4,3%. Цей тренд також підтверджує досить рівний попит на гірськолижну екіпіровку протягом року. Проте в грудні був зафіксований бум на сноуборди (+ 170%).

Незважаючи ні на що святу бути
Українцям вдалося грамотно розпланувати свої новорічні витрати, урізати де потрібно і в підсумку не посягати на найголовніші сімейні свята – Новий рік і Різдво. А це означає, що будинки українців будуть прикрашені (попит на іграшки, ялинкові прикраси та гірлянди виріс в 3,5 рази), а святкові столи – ломитимуться від їжі. Так, українці не змінили кулінарним традиціям: попит на мандарини (+ 393,8%), ікру (+ 151,7%) і шампанське (+ 127,4%) досяг пікових показників у грудні.

Дмитрий ЛИСИЦКИЙ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh