Авторські статті

Росіяни хочуть використати написану ними книгу щодо ситуації в Україні в Міжнародному суді у Гаазі

Міністерство закордонних справ РФ (МЗС) опублікувало третє видання «Білої книги МЗС Росії про порушення прав людини та принципу верховенства права на Україні», що відбулися у період з липня по листопад 2014 року.

«Біла книга» росії являє собою оновлювану доповідь, в якому зібрані так звані факти про злочини на Україні у період з листопада 2013 року.

У нове видання «Білої книги» увійшли, зокрема, дані про обстріл житлових районів Донецька, загибелі дітей, масових похованнях з ознаками проведення позасудових страт, аварії малайзійського Boeing, про виведення з ладу важливих об’єктів життєзабезпечення громадян та інші.

У тексті доповіді говориться, що всього в ході української кризи «достовірно загинули більше 4 тис. осіб і були поранені більше 9 тис. осіб, у тому числі жінки, діти, люди похилого віку та інваліди». Особливо підкреслюється, що реальна кількість жертв може бути значно вищою. Загальне число українських біженців у Росії, за даними ФМС Росії, перевищує 830 тис. чоловік. У доповіді наголошується, що, виходячи з поточної ситуації на південний сході України, представлене цифри «мають мало шансів залишитися статичними».

У МЗС зазначають, що основним завданням «Білої книги» є загострення уваги міжнародного співтовариства і ключових правозахисних структур, які поки що «не проявили належної і неупередженого уваги до цієї проблематики».

При підготовці першого видання «Білої книги» у МЗС зазначили, що доповідь може служити доказом при розгляді подій на Україні в суді. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков додав, що «Біла книга» може також служити підставою для звернення в Міжнародний суд у Гаазі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України