Саме ця здатність вважається обов’язковою умовою успішності колективу. Для підтвердження цього висновку канадські фахівці вдалися до цікавого експерименту.
У ньому брало участь професійне тріо, в якому були скрипаль, піаніст і віолончеліст. В результаті, вчені прийшли до несподіваного висновку про те, що музиканти під час виступу спілкуються на невербальним рівні.
Музиканти під час тесту по черзі виконували за шість різних композицій. Кожну з них потрібно було програти двічі. Один раз – звичайно. Інший – емоційно.
Вчені припустили, що емоції, коли вони білі виражені, допомагають музикантам в синхронізації свого виконання і більш якісного відтворення музики.
Як виявилося, найбільш ефективними виявилися емоції, що виражаються на обличчях.
Не виключено, що принципи цього невербального спілкування можуть бути використані при вивченні емоційного аспекту, наприклад, у звичайній командній роботі.
Проте вже з’єднання явилися і критики підсумків цього експерименту. Зокрема, важко собі уявити, щоб музиканти величезного і відомого на весь світ класичного симфонічного оркестру постійно кивали головами один одному і широко посміхалися. Проте їх виконання бездоганно.